Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Rozłączniki izolacyjne dzieli się na w zależności od ich biegunów. Dzielimy je na 1-biegunowe, 2-biegunowe, 3-biegunowe oraz 4-biegunowe.

Pierwsze są przeznaczone do rozłączania faz, a więc odcinania dopływu prądu w określonych częściach instalacji. Drugie do całkowitej izolacji danego obwodu od sieci. Rozłączniki izolacyjne 3-biegunowe służą z kolei do rozłączania faz i do odłączania dopływu prądu do konkretnych części instalacji. Ostatnie natomiast do całkowitej izolacji obwodu od sieci.

Zauważmy również, że na rynku są też mieszane typy rozłączników, a więc zarówno rozłączniki 3+N biegunowe, jak i rozłączniki 4+N. Oba wyposażone są w tor neutralny, a stosuje się je do dodatkowej ochrony czułej aparatury.

Rozł. izolacyjne TX3 

Kategoria jest pusta.

Czym jest rozłącznik izolacyjny? To element aparatury modułowej, który ma dwie funkcje do spełnienia. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że przewodzi on prąd w warunkach znamionowych, a także podczas przeciążeń, zwarć czy jakichś innych awarii. Warto jednak zauważyć, że robić może to tylko przez określony czas. To jednak nie wszystko. Ponadto rozłącza obwód on w warunkach znamionowych oraz przeciążeniowych. Nie zapominajmy jednak też i o tym, że jego zadaniem jest izolowanie obwodu, a więc zapewnienie bezpiecznej pracy podczas obsługi urządzeń i sieci.

W rzeczywistości rozłączniki takie stosuje się w rozdzielniach do odłączania napięcia od wszystkich obwodów. Jest to bowiem główny wyłącznik awaryjny.

©  Eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl