Rozł. izolacyjne TX3
Menu

Kategorie

Producent :

Rozłączniki izolacyjne dzieli się na w zależności od ich biegunów. Dzielimy je na 1-biegunowe, 2-biegunowe, 3-biegunowe oraz 4-biegunowe.

Pierwsze są przeznaczone do rozłączania faz, a więc odcinania dopływu prądu w określonych częściach instalacji. Drugie do całkowitej izolacji danego obwodu od sieci. Rozłączniki izolacyjne 3-biegunowe służą z kolei do rozłączania faz i do odłączania dopływu prądu do konkretnych części instalacji. Ostatnie natomiast do całkowitej izolacji obwodu od sieci.

Zauważmy również, że na rynku są też mieszane typy rozłączników, a więc zarówno rozłączniki 3+N biegunowe, jak i rozłączniki 4+N. Oba wyposażone są w tor neutralny, a stosuje się je do dodatkowej ochrony czułej aparatury.

Rozł. izolacyjne TX3 

Ilość wszystkich produktów: 11

Czym jest rozłącznik izolacyjny? To element aparatury modułowej, który ma dwie funkcje do spełnienia. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że przewodzi on prąd w warunkach znamionowych, a także podczas przeciążeń, zwarć czy jakichś innych awarii. Warto jednak zauważyć, że robić może to tylko przez określony czas. To jednak nie wszystko. Ponadto rozłącza obwód on w warunkach znamionowych oraz przeciążeniowych. Nie zapominajmy jednak też i o tym, że jego zadaniem jest izolowanie obwodu, a więc zapewnienie bezpiecznej pracy podczas obsługi urządzeń i sieci.

W rzeczywistości rozłączniki takie stosuje się w rozdzielniach do odłączania napięcia od wszystkich obwodów. Jest to bowiem główny wyłącznik awaryjny.

©  Wszystkie prawa zastrzeżone eelektryka.com 2018    projekt i realizacja: liczi.pl