Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Ograniczniki typu B+C łączą zalety dwóch poprzednich typów ograniczników. Stanowią zabezpieczenie przed bezpośrednimi wyładowaniami atmosferycznymi. Z drugiej strony dzięki budowie hybrydowej nie mają ograniczeń między stopniami. Ostatnie natomiast stosuje się tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie drogiego i delikatnego sprzętu.

Przy ogranicznikach stosowanych na zewnątrz budynku, warto pamiętać o odstępie od instalacji odgromowej. Przy budynkach nie większych niż 10 metrów wynosić on powinien około 70 cm. Jest to o tyle ważne, że pominięcie tej zasady może skutkować wniknięciem prądu udarowego bezpośrednio do sieci obiektu.

Ograniczniki przepięć TX3 

Kategoria jest pusta.

Ograniczniki są urządzeniami stosowanymi w instalacjach zbudowanych na bazie iskrowników lub warystorów. Służą ochronie przed przepięciami. Zadaniem tego sprzętu jest ochrona instalacji elektrycznej domu, kiedy w budynek trafi piorun.

Sama zasada działania ograniczników przepięć jest całkiem prosta. Otóż kierują one prąd piorunowy do ziemi, pomijając przy tym instalację domową i wszystkie znajdujące się w sieci odbiorniki.

Ograniczniki firmy Legrand, które są dostępne na rynku to te zaliczane do grup B, C, B+C oraz D. Pierwsze stanowią pierwszy stopień ochrony instalacji elektrycznej i odbiorników przy bezpośrednim trafieniu przez piorun. Ograniczniki typu C zapewniają bezpieczeństwo instalacji elektrycznej przy bezpośrednim trafieniu piorunem bądź w wypadku wewnętrznych przepięć.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl