Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Przy lampkach sygnalizacyjnych pamiętać trzeba o tym, że są to tylko urządzenia sygnalizacyjne. W żadnym wypadku te elementy pasywne nie zabezpieczą obwodu przed uszkodzeniem czy też go automatycznie nie wyłączą, kiedy dojdzie do zwarcia lub też jakiejkolwiek innej awarii.

Elementy te montuje się za bezpiecznikami, choć pamiętać trzeba tu o tym, że przeznaczone są one do sieci niskonapięciowych. Innym ograniczeniem jest temperatura, choć ze względu na to, że pracują one w temperaturach od -20 do +50 stopni Celsjusza naszej szerokości geograficznej ograniczenie to nie dotyczy.

Lampki sygnalizacyjne TX3 

Kategoria jest pusta.

Lampki sygnalizacyjne marki Legrand podobnie jak przyciski montowane są do szyn typu DIN, a ich głównym zadaniem jest poinformowanie użytkowników, które obwody elektryczne w ich domach czy firmach są w obecnie używane. Uznaje się je za elementy pasywne, które informują o stanie poszczególnych obwodów. Poprzez kolorowe diody LED widzimy, które obwody są pod napięciem, a w których ich nie ma. Poza tym poinformują one również o zwarciu czy przepięciu.

Zamontowane diody są w różnych kolorach. Najczęściej spotyka się tutaj lampki sygnalizacyjne w kolorach zielonym, czerwonym, pomarańczowym czy niebieskim. Podobnie jak przyciski wyposażone w lampki także i te występować mogą pojedynczo lub parami. Wówczas jedna informuje o prawidłowym działaniu obwodu. Druga z kolei o jego awarii. Przy takim połączeniu awarię sygnalizuje lampka w kolorze czerwonym, a prawidłowe działanie układu lampka zielona.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl