Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Każdy z oferowanych wyłączników jest wyposażony w dwa wyzwalacze — elektroniczny i termiczny. Pierwszy jest wyzwalaczem natychmiastowym i odpowiada za zadziałanie wyłącznika, kiedy zwarcie zostanie wykryte w obwodzie elektrycznym. Termiczny z kolei odpowiada za zadziałanie wyłącznika w przypadku długotrwałego przekroczenia prądu znamionowego wyłącznika. Jego szybkość zależna jest od tego, jak bardzo zostało przekroczone natężenie prądu.

Każdy wyłącznik ma dwa progi, a więc próg niezadziałania, poniżej którego wyzwalacz wyłącznika nie zadziała, a jego przekroczenie może spowodować zadziałanie wyłącznika oraz próg zadziałania. W tym przypadku powyżej tego progu wyzwalacz wyłącznika zadziała zawsze.

Wył. nadprądowe 1P LC 

Kategoria jest pusta.

Wyłączniki nadprądowe to najlepszy sposób na zabezpieczenie swojego mieszkania, kiedy mamy w nim do czynienia z prądem. Często wykorzystuje się 3-członowe lub większe wyłącznik dla urządzeń, choć może to być problematyczne. Przynajmniej jeśli w mieszkaniu często dochodzi do spięć, co już samo w sobie powinno zaniepokoić domownika. Wówczas kiedy na jednym przewodzie fazowym zostanie wykryte zwarcie lub przeciążenie, napięcia pozbawione zostanie całe urządzenie.

Rozwiązaniem tej sytuacji są wyłączniki nadprądowe 1P, a więc 1-członowe. W tym przypadku jest on niezależny od innych załączników i może pozostawać w stanie załączonym, kiedy inne wyłączniki są wyłączone lub odwrotnie.

©  Eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl