Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

  Czym zatem różnią się wyłączniki nadprądowe 3P od 1-członowych? Najważniejszą różnicą jest fakt, że w tych przełącznik jest wspólny. Dlatego wszystkie obwody podłączone do wyłącznika wieloczłonowego działają tak samo — mogą być załączone lub wyłączone. Tym samym w przypadku jakiegoś zwarcia czy przeciążenia wyłącznik napięcia pozbawia całe urządzenie, co przy częstych przeciążeniach może być kłopotliwe.

  Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertą wyłączników nadprądpowych 3P, wierząc, że znajdziecie pośród nich te, które posłużą Waszym instalacjom.

  Wył. nadprądowe 3P LC 

  Kategoria jest pusta.

  Z wyłącznikami nadprądowymi do czynienia ma niemal każdy. Spotykamy je bowiem w każdej skrzynce rozdzielczej, również w tej odpowiadającej naszemu mieszkaniu. Poza wyłącznikami 1-członowymi często decydujemy się na wyłączniki naprądowe 3P, a więc wyłączniki 3-członowe.

  Wszystkie wyłączniki nadprądowe w tym również wyłączniki 3P mają zastosowanie dla ochrony kabli, przewodów czy odbiorników przed zwarciami i przeciążeniami. Poza takim zabezpieczaniem instalacji elektrycznej przed skutkami zwarć i przeciążeń służą również jako środek ochrony przed porażeniem elektrycznym, kiedy to wyłączają się samoczynnie w momencie zwarcia o pomijalnej impedancji pomiędzy przewodem liniowym a częścią przewodzącą dostępną lub przewodem ochronnym.

  ©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl