Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Wyłączniki różnicowoprądowe stosuje się w układach sieci TN-S, TT, IT oraz TN-C-S. Nie należy ich natomiast stosować w układzie TN-C, ponieważ mógłby on działać nieprawidłowo. W takiej sytuacji trzeba byłoby przed tym wyłącznikiem wykonać rozdział przewodu PEN na PE i N.

Oczywiście każdy z takich wyłączników różnicowoprądowych powinien być dobrany przez projektanta, uwzględniając dopuszczalny prąd różnicowy urządzeń. Często wykorzystywane są tutaj wyłączniki o znamionowym prądzie różnicowym >30mA. Stanowią doskonały środek ochrony od porażeń przy uszkodzeniu, ale nie są w pełni skuteczne przy dotyku bezpośrednim.

Wył. różnicowoprądowe LC 

Kategoria jest pusta.

Wyłączniki różnicowoprądowe to zabezpieczenie dla domowników przed porażeniem prądem elektrycznym. Najprościej rzecz ujmując, przerywają one dopływ prądu, kiedy nastąpi jego upływ do ziemi, co może mieć miejsce na przykład, gdy dotkniecie przedmiotu znajdującego się pod napięciem lub na uziemionej obudowie uszkodzonego sprzętu pojawia się napięcie. Każdy z nich ma określoną czułość, co oznacza, że zadziała dopiero wtedy, kiedy prąd różnicowy przekroczy charakterystyczną dla danego wyłącznika różnicowoprądowego wartość.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl