Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Dźwięki przez nie wydawane mogą być bardzo różne i zawierać w sobie zarówno pojedyncze sygnały, jak i złożone melodie. Natężenie generowanego przez nie dźwięku waha się od 65 do 85 dB. Z kolei natężenie brzęczków to 80 a 90 dB.

Jako że w głównej mierze mają one służyć poprawie bezpieczeństwa, montuje się je przede wszystkim w systemach alarmowych, przeciwpożarowych i sygnalizacyjnych. Uznawane są za dobre zabezpieczenie, a to dlatego, że wydawany przez nie dźwięk trudno przegapić czy pomylić z czymś innym.

Dodajmy tu jeszcze, że swoim wyglądem zbliżone są do innych elementów aparatury modułowej, dzięki czemu ich montaż na szynach DIN-35 jest bezproblemowy.

Akcesoria LC 

Kategoria jest pusta.

Ponadto warto przyjrzeć się również szerokim zasobom dostępnych akcesoriów. Mowa tu między innymi o gniazdach modułowych na szynę DIN. W zasadzie są to zwykłe gniazda elektryczne z tą tylko różnicą, że montowane nie nadtynkowo czy podtynkowo, ale do szyny obok aparatury modułowej.

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że nie ma wówczas konieczności montowania w ścianie puszki i wpisania się do istniejącej sieci. Dodatkowo umożliwiają one zasilanie urządzeń nawet wtedy, gdy w obwodzie prąd jest odłączony.

Inne akcesoria to dzwonki i brzęczki przeznaczone do sygnalizacji dźwiękowej o różnych zdarzeniach jak na przykład zwarciu, odcięciu obwodu czy uruchomieniu urządzenia. Ich zadanie jest więc oczywiste. Mają bowiem powiadamiać nas o pewnych zdarzeniach.

©  Eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl