Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

  Przekaźniki bistabilne dzielimy na jednostykowe oraz dwustykowe, których przeznaczeniem jest sterowanie oświetleniem w domach, ogrodach czy warsztatach. Ich cechą charakterystyczną jest cicha praca i duża niezawodność. Działają one przy prądzie przemiennym 230 V i stałym od 12 do 240 V posiadając wbudowany przełącznik 16 A.

  Poza tym wyróżniamy również przekaźniki bistabilne z wyłącznikiem czasowym, które poza domami i garażami stosowane są w małych firmach. Różnica polega na tym, że mają one wyłącznik czasowy. Zgasi on światło automatycznie po upływie kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu minut w zależności od naszego wyboru.

  Przekaźniki bistabilne LC 

  Kategoria jest pusta.

  Przekaźniki bistabilne służą do sterowania oświetleniem z wielu miejsc jednocześnie. Dzięki temu mogą one zastąpić klasyczne włączniki w sytuacji, kiedy liczy się wygoda i bezpieczeństwo użytkowników. Przekaźniki zwane też impulsowymi wykorzystują tu kilka równolegle połączonych włączników sterujących.

  Przekaźniki bistabilne wykrywają nagłą zmianę, np. napięcia czy natężenia w jednym bądź też kilku obwodach. Po spełnieniu kilku warunków zmieniają one swój stan i włączają lub wręcz przeciwnie wyłączają obwód.

  Jeśli do instalacji oświetleniowej zostaną one połączone równolegle, umożliwiają włączanie czy wyłączanie światła za pomocą włączników umieszczonych na różnych partiach budynku. Przykładowo zapalając światło na parterze, wyłączyć możemy je na piętrze, bez konieczności schodzenia na dół.

  ©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl