Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Przekaźniki bistabilne TX3 

Kategoria jest pusta.

Do czego służą przekaźniki bistabilne marki Legrand? W najprostszy możliwy sposób należałoby stwierdzić, że są to sterowniki oświetleniem, które dają możliwość sterowania oświetleniem z wielu miejsc jednocześnie. Wykorzystanie do tego równolegle połączonych wyłączników sterujących jest niezwykle wygodne i komfortowe. Poza tym nie sposób nie zauważyć, że korzystnie wpływa to również na bezpieczeństwo domowników.

Zasady działania takich przekaźników są dość proste. Otóż przekaźniki impulsowe, bo również tak je nazywamy, wykrywają nagłą zmianę napięcia czy natężenia, zarówno w jednym, jak i w kilku obwodach. Najważniejsze jest w tym przypadku to, że przy osiągnięciu zakładanego napięcia czy spełnienia innego warunku przekaźnik taki zmienia swój stan i włącza bądź też wyłącza obwód. Podłącza się je równolegle do instalacji oświetleniowej.


Pośród przekaźników bistabilnych wyróżniamy tu jedno- lub dwustykowe oraz z wyłącznikiem czasowym. Pierwsze charakteryzują się cichą pracą i dużą niezawodnością. Działają przy prądzie przemiennym 230 V i stałym od 12 do 240 V. Stosuje się je do sterowania oświetleniem w domach, ogrodach czy warsztatach.

Drugie charakteryzuje wyłącznik czasowy. Działa w takich samych warunkach. Są też ciche i niezawodne. Sporą zaletą jest właśnie wyłącznik czasowy, dzięki któremu istnieje możliwość zgaszenia światła po upływie określonego czasu.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl