Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

  Rozłączniki dzielimy w zależności od ilości posiadanych przez niego biegunów. Wyróżniamy rozłączniki 1-, 2-, 3- i 4-biegunowe.

  Pierwsze (1P) przeznaczone są do odcinania dopływu prądu w określonych częściach instalacji. Pracują one w sieciach jednofazowych o napięciu 220-240 V i natężeniu prądu 16-32 A.

  Rozłączniki izolacyjne 2-biegunowe (2P) stosuje się do całkowitej izolacji danego obwodu od sieci. Pracują one w instalacjach jednofazowych o napięciu 220-240 V oraz natężeniu prądu 32-63 A.

  Rozłączniki 3-biegunowe (3P) służą rozłączaniu faz i w efekcie do odłączania dopływu prądu do konkretnych części instalacji. Pracują one w sieciach trójfazowych o napięciu 220-240 V oraz natężeniu 63-125 A.

  Ostatnie (4P), które służą całkowitej izolacji obwodu od siebie, wykorzystywane są w sieciach trójfazowych o napięciu 220-240V i natężeniu prądu 125-160 A.

  Rozłączniki izolacyjne LC 

  Kategoria jest pusta.

  Rozłącznik izolacyjny jest elementem aparatury modułowej, który pełni dwie funkcje. W pierwszej kolejności odpowiada on za przewodzenie prądu w warunkach znamionowych oraz podczas przeciążeń, zwarć lub innych awarii, lecz tylko przez pewien czas. Obwód rozłączają one w warunkach pracy przy prądzie znamionowym i przeciążeniowym. Poza tym ich zadaniem jest izolowanie obwodu, a więc zapewnienie bezpiecznej pracy podczas obsługi urządzeń i sieci. Stosuje się je w rozdzielniach do odłączania napięcia od wszystkich obwodów. Dlatego muszą być podstawowym elementem w każdej skrzynce rozdzielczej.

  ©  Eelektryka.com 2023    projekt i realizacja: liczi.pl