Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

  Problem w tym, że do poprawnego funkcjonowania wyłącznika różnicowo-prądowego producenci podają tylko maksymalne natężenie prądu, które będzie przez niego płynąć. Nie posiada on jednak zabezpieczenia, które powstrzyma zbyt duży prąd przez niego płynący, co może skutkować uszkodzeniem sprzętu. Dlatego oba wyłączniki są sobie niezbędne.

  Sam wyłącznik różnicowo-nadprądowy przypomina klasyczny wyłącznik różnicowo-prądowy, ale posiada szerokość dwóch standardowych modułów. Ponadto znajdziemy w nim standardowy klawisz załączający urządzenie, tabliczkę znamionową wraz ze schematem funkcjonowania, przycisk do wykonania testu oraz dwie pary zacisków na obwód pierwotny i wtórny.

  Wył. różnicowonadprądowe LC 

  Kategoria jest pusta.

  Czym są wyłączniki różnicowonadprądowe. W praktyce moglibyśmy powiedzieć, że są to dwa urządzenia skumulowane w jednym. Zawierają one w sobie:

  * wyłącznik nadmiarowo-prądowy
  * wyłącznik różnicowo-prądowy

  Czym charakteryzuje się ten produkt? Przede wszystkim odnieść się trzeba do dwóch jego wymienionych już elementów. Tak oto wyłącznik nadmiarowo-prądowy służy zabezpieczaniu przewodów przed nadmiernym prądem w nich płynącym, bo ten może doprowadzić do jego przegrzania, a w konsekwencji także do przepalenia przewodu. Z kolei wyłącznik różnicowo-prądowy (RCCB) sprawdza, czy część prądu, który płynie w obwodzie elektrycznym, nie płynie inną trasą, niż powinien, a więc poza obwodem elektrycznym.

  ©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl