Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Podstawowy podział dotyczy styczników ST25-20, ST25-30, ST40-40 oraz ST63-40. Wszystkie powyższe przeznaczone są do pracy w układach zasilanych prądem przemiennym. Poza nimi wyróżnić możemy jeszcze te przeznaczone do prądu stałego, w których znajdziemy załączające się mechanizmy magnetyczny lub pneumatyczny. Dodatkowo wyróżnimy jeszcze styczniki uniwersalne. Ich zaletą jest praca z prądem stałym, jak i przemiennym.

Bardzo często styczniki mylone są z przekaźnikami. W zasadzie funkcjonują one bardzo podobnie, choć pomiędzy nimi występują pewne różnice sprowadzające się do ich zastosowania. Podstawową różnicą między tymi produktami jest zastosowanie. Przekaźniki łączą tylko obwody pomocnicze, z kolei styczniki modułowe służą do łączenia obwodów głównych, choć często wyposażane są dodatkowo w przekaźniki pomocnicze.

Styczniki TX3 

Kategoria jest pusta.

Interesują Cię styczniki modułowe? Uznać można je za łączniki, które mają w sobie jedną bądź też więcej par styków roboczych zamykanych za pomocą elektromagnesu. Obwód otwarty zostaje tutaj wtedy, kiedy natężenie prądu na cewce spadnie poniżej określonego poziomu.

Styczniki modułowe jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się przy załączaniu urządzeń modułowych czy silników elektrycznych. Tyczy się to również wszelkich grzałek, pomp czy wentylatorów, a nawet instalacji alarmowych przy załączaniu systemów gaśniczych lub alarmów w postaci syren bądź innych dźwięków.

©  Eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl