Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Wyłączniki nadprądowe typu C podobnie jak B działają z opóźnieniem. Zabezpieczają wszelkie instalacje zasilające o niewielkich mocach do zaledwie kilku kilowatów. Pracują przy maksymalnym napięciu do 440 V i prądzie wyłączalnym do 25 kA.

Podobne opóźnienie charakteryzuje też wyłączniki typu D. Te są wykorzystywane w instalacjach zasilających o dużych mocach, zabezpieczając choćby silniki elektryczne i maszyny przemysłowe. Maksymalne napięcie wynosi tu 440 V a prąd wyłączalny do 25 kA.

Największą zaletą takich wyłączników jest fakt, że można je wykorzystać wielokrotnie. Nie trzeba ich bowiem wymieniać po każdym zwarciu czy przeciążeniu.

Wył. nadprądowe 4P TX3 

Kategoria jest pusta.

Wyłączniki nadprądowe lub też wyłączniki nadmiarowo prądowe zabezpieczają instalację elektryczną przed skutkami, przepięć, przeciążeń i zwarć. Dzielimy je na cztery kategorie - typu A, B, C i D.

Wyłączniki nadprądowe typu A charakteryzują się natychmiastowym działaniem. Dzięki temu rozłączenie obwodu przy zwarciu czy przeciążeniu jest natychmiastowe. Idealnie chronią elektronikę i wszystkie urządzenia wrażliwe na wahania napięcia. Maksymalne napięcie, przy jakim mogą pracować, wynosi 440 V.

Wyłączniki typu B działają z większym opóźnieniem, służąc do ochrony odbiorników niewrażliwych na przeciążenia termiczne, które pracują przy małych prądach rozruchowych. Maksymalne napięcie, przy którym pracują, wynosi w tym przypadku 440 V, a prądy wyłączalne nie mogą przekraczać 25 kA.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl