Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność


Klienci mają do wyboru skrzynki podtynkowe mające fronty metalowe lub plastikowe. Te drugie dostępne są w wersji nieprzezroczystej i półprzezroczystej. Każdy może zdecydować się więc na rozdzielnice podtynkowe dostosowane w pełni do swoich potrzeb. Oczywiście najtrwalsze będą skrzynki wykonane z metalu. Skrzynki plastikowe mają jednak tę zaletę, że ich front może być półprzezroczysty. Dzięki temu fachowiec nie będzie musiał otwierać skrzynki, aby sprawdzić, czy wszystkie zabezpieczenia są ustawione w prawidłowy sposób. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie chcemy, aby niepowołane osoby patrzyły na liczniki, lepiej wybrać wersję metalową lub nieprzezroczystą. Rozdzielacze podtynkowe spełnią oczekiwania każdego, kto poszukuje modeli mało widocznych, solidnych i sprawdzających się w każdych warunkach.

Rozdzielnice podtynkowe TX3 

Kategoria jest pusta.

Rozdzielnice podtynkowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów. Cała skrzynka elektryczna znajduje się wewnątrz ściany, dlatego jest zupełnie niewidoczna. Widoczny jest jedynie element mający od 2 do 40 mm. Trzeba jednak pamiętać o tym, że montaż rozdzielnicy podtynkowej jest trudniejszy niż rozdzielnicy natynkowej. Trzeba przede wszystkim przygotować odpowiednio duży otwór w ścianie, który jest nieco większy niż tylna część rozdzielnicy. Przy użyciu zaprawy gipsowej lub pianki należy wypoziomować skrzynkę, tak, aby została we właściwy sposób osadzona w ścianie. Skrzynka musi zostać zamontowana równolegle do podłogi i nie może wystawać poza lico ściany. Dlatego należy wykazać się dużą precyzją podczas montażu. Najpierw trzeba jednak dokładnie zmierzyć rozdzielnicę, aby wykonać taki otwór, który spełni wszystkie te wymagania.

Pomimo trudności, na jakie trzeba przygotować się w przypadku montażu rozdzielnicy podtynkowej, wiele osób decyduje się na to rozwiązania główne ze względów estetycznych. W końcu skrzynka elektryczna nie jest wtedy zupełnie widoczna i nie psuje estetycznego efektu ściany. W końcu, skucie ściany nie jest aż tak trudne i pracochłonne. Warto więc poświęcić nieco czasu, aby schować skrzynkę w ścianie.

©  Eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl