Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność


Wykorzystanie szyn montażowych DIN jest polecane, ponieważ zapewniają one szybki i bezproblemowy montaż aparatury modułowej, a także urządzeń i akcesoriów zasilanych prądem elektrycznym. Szyna montażowa dzięki wykonaniu z solidnego materiału świetnie sprawdzi się w różnych warunkach. Szyny montażowe DIN to elementy, z których warto korzystać podczas tworzenia instalacji elektrycznych w różnych budynkach.

Szyny montażowe DIN 

Kategoria jest pusta.

Szyny montażowe DIN są wykonywane z metalu. Są wykorzystywane przede wszystkim do montażu elektrycznej aparatury modułowej, np. wyłączników różnoprądowych, wyłączników nadprądowych czy innych urządzeń elektronicznych. Szyny można dostosować do potrzeb użytkownika. Można wybrać ich długość zgodną z oczekiwaniami i wymogami instalacji. Dzięki temu sprawdzą się świetnie przy tworzeniu różnych instalacji modułowych. Sprawdzają się świetnie przy montażu w skrzynkach rozdzielczych, zarówno w domach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych.

Szyny montażowe DIN można podzielić na:
•    szyny typu O – w przekroju przypominają rynnę. Mają wywinięte brzegi. Standardowo mają szerokość 35 mm. Znajdują się na nich symbole DIN-3, TH 35 lub TS 35. Można je wykorzystywać do mocowania aparatury modułowej i pomiarowej, która ma pracować w sieciach o niskim poborze mocy. Są to szyny bardzo uniwersalne, dlatego można je zamontować w domach prywatnych, a także w małych warsztatach,
•    szyny typu C – przekrój szyny przypomina literę C, stąd ich nazwa. Szyny te dostępne są w różnej szerokości, od 20 do 50 mm. Znaleźć można na nich następujące symbole: C20, C30, C40 oraz C50. Wykorzystać je można to montażu aparatury modułowej, która pracuje w sieciach o średnim poborze mocy,
•    szyny typu G – przypominają nieco szyny typu C, ale mają wywinięty do środka jeden z brzegów. W przekroju przypominają literę G, stąd ich nazwa. Znajdują się na nich oznaczenia DIN-1 lub TS 32. Ich szerokość jest standardowa i wynosi 32 mm. Można z ich pomocą zainstalować aparaturę modułową, która pracuje w sieciach o dużym poborze mocy.

©  eelektryka.com 2019    projekt i realizacja: liczi.pl