Kategorie
Menu

Kategorie

Rozłącznik modułowy izolacyjny

Pierwsze są przeznaczone do rozłączania faz, a więc odcinania dopływu prądu w określonych częściach instalacji. Drugie do całkowitej izolacji danego obwodu od sieci. Rozłączniki izolacyjne 3-biegunowe służą z kolei do rozłączania faz i do odłączania dopływu prądu do konkretnych części instalacji. Ostatnie natomiast do całkowitej izolacji obwodu od sieci. Zauważmy również, że na rynku są też mieszane typy rozłączników, a więc zarówno rozłączniki 3+N biegunowe, jak i rozłączniki 4+N. Oba wyposażone są w tor neutralny, a stosuje się je do dodatkowej ochrony czułej aparatury.

Rozłączniki i przełączniki 

Produktów : 90

Rozłącznik izolacyjny

Rozłącznik izolacyjny to element aparatury modułowej, który ma dwie funkcje do spełnienia. Przede wszystkim przewodzi on prąd w warunkach znamionowych, a także podczas przeciążeń, zwarć czy jakichś innych awarii. Warto jednak zauważyć, że robić może to tylko przez określony czas. Ponadto rozłącza obwód w warunkach znamionowych oraz przeciążeniowych. Jego zadaniem jest też izolowanie obwodu, a więc zapewnienie bezpiecznej pracy podczas obsługi urządzeń i sieci.

Przełącznik elektryczny

W rzeczywistości rozłączniki takie stosuje się w rozdzielniach do odłączania napięcia od wszystkich obwodów. Jest to bowiem główny wyłącznik awaryjny. Rozłączniki izolacyjne dzieli się na w zależności od ich biegunów. Dzielimy je na 1-biegunowe, 2-biegunowe, 3-biegunowe oraz 4-biegunowe.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl