Kategorie
Menu

Kategorie

Wyłącznik nadprądowy charakterystyka

Wyłączniki nadprądowe typu C podobnie jak B działają z opóźnieniem. Zabezpieczają wszelkie instalacje zasilające o niewielkich mocach do zaledwie kilku kilowatów. Pracują przy maksymalnym napięciu do 440 V i prądzie wyłączalnym do 25 kA.

Podobne opóźnienie charakteryzuje też wyłączniki typu D. Te są wykorzystywane w instalacjach zasilających o dużych mocach, zabezpieczając choćby silniki elektryczne i maszyny przemysłowe. Maksymalne napięcie wynosi tu 440 V a prąd wyłączalny do 25 kA.

Największą zaletą takich wyłączników jest fakt, że można je wykorzystać wielokrotnie. Nie trzeba ich bowiem wymieniać po każdym zwarciu czy przeciążeniu.

Wyłączniki nadprądowe 

Produktów : 200

Zabezpieczenia nadprądowe

Wyłączniki nadprądowe lub też wyłączniki nadmiarowo prądowe zabezpieczają instalację elektryczną przed skutkami, przepięć, przeciążeń i zwarć. Dzielimy je na cztery kategorie - typu A, B, C i D.

Wyłączniki nadprądowe typu A charakteryzują się natychmiastowym działaniem. Dzięki temu rozłączenie obwodu przy zwarciu czy przeciążeniu jest natychmiastowe. Idealnie chronią elektronikę i wszystkie urządzenia wrażliwe na wahania napięcia. Maksymalne napięcie, przy jakim mogą pracować, wynosi 440 V.

Wyłączniki nadprądowe Legrand

Wyłączniki typu B działają z większym opóźnieniem, służąc do ochrony odbiorników niewrażliwych na przeciążenia termiczne, które pracują przy małych prądach rozruchowych. Maksymalne napięcie, przy którym pracują, wynosi w tym przypadku 440 V, a prądy wyłączalne nie mogą przekraczać 25 kA.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl