Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

VENTS WIELOFUNKCYJNY STEROWNIK DO WENTYLATORÓW DO 60W BU-1-60

VS100

4823059330548

Producent VENTS

173,74 zł brutto   141,25 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 173.74 zł brutto

173.74
Wysyłka
w 48h

Dostępność: mała ilość

Zamówienia telefoniczne

Infolinia Pon.-Pt., godz 9:00 - 13:00

+48 74 831 24 23

Opis przedmiotu Szczegółowy opis towaru

VENTS LOGO

  

ZASTOSOWANIE

Urządzenie stanowi wielofunkcyjny zespół sterowniczy do wentylatora. BU-1-60 stosowany jest w celu sterowania trybami pracy wentylatorów umieszczonych w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych (łazienka, kuchnia, sypialnia itp.). BU-1-60 posiada automatyczne funkcje sterowania, związane z zastosowaniem czujnika wilgotności (higrostat), czujnika oświetlenia (fotokomórka), czujnika ruchu, wyłącznika czasowego (timer) lub ręczne sterowanie wewnętrznym lub zewnętrznym wyłącznikiem. BU-1-60 umożliwia również cykliczne uruchomienie i wyłączenie wentylatora. Przy pomocy mikro-przełącznika umieszczonego wewnątrz urządzenia, mogą być uruchomione różne tryby pracy w zależności od potrzeb. Na przykład: w pomieszczeniu sanitarnym może być uruchamiany czujnik oświetlenia i wyłącznik czasowy. Dzięki temu, wentylator będzie włączał się po wejściu do pomieszczenia, a po wyjściu będzie działa jeszcze przez np. 10 min.

 

FUNKCJE

 • czerwony wskaźnik - wentylator jest włączony (1)
 • czerwony wskaźnik - zadziałał czujnik ruchu (2)
 • żółty wskaźnik - zadziałał fotoczujnik (3)
 • zielony wskaźnik - zadziałał czujnik wilgoci, higrostat (4)
 • umiejscowienie czujnika światła, fotokomórki (5)
 • umiejscowienie czujnika ruchu (6)
   

OPIS TRYBÓW

 • Higrostat. Urządzenie uruchamia wentylator po przekroczeniu ustawionego progu wilgotności. Próg wilgotności można ustawić za pomocą regulatora RP1. Zielona świecąca dioda wskazuje, że próg wilgotności został przekroczony i wentylator uruchamia się. Przy spadku wilgotności większym, niż ustawiony poziom, wentylator działa jeszcze w okresie czasu, jaki został ustawiony za pomocą regulatora RP2.
 • Przekaźnik fotoelektryczny (ciemno). Urządzenie uruchamia wentylator w ciągu 5 sekund po WYŁĄCZENIU światła w pomieszczeniu. Czas pracy wentylatora można ustawić za pomocą regulatora RP2. Do ustawienia progu, po przekroczeniu, którego zadziała przekaźnik służy regulator RP1. Żółta świecąca dioda wskazuje, że próg oœwietlenia został przekroczony.
 • Przekaźnik fotoelektryczny (zimno). Urządzenie uruchamia wentylator w ciągu 10 sekund po WYŁĄCZENIU światła w pomieszczeniu. Po WYŁĄCZENIU światła w pomieszczeniu wentylator działa jeszcze w okresie czasu, jaki został ustawiony za pomocą regulatora RP2. Do ustawienia progu, po przekroczeniu którego zadziała przekaźnik służy regulator RP1. Żółta świecąca dioda wskazuje, że próg oœwietlenia został przekroczony. W przypadku, jeśli swiatło pozostaje włączone przez ponad 60 minut, wentylator wyłącza się.
 • Sterowanie sygnałem zewnętrznym. Urządzenie uruchamia wentylator za pomocą wewnętrznego lub zewnętrznego wyłącznika po 3 sekundach. Po wyłączeniu wentylator działa jeszcze w okresie czasu, jaki został ustawiony za pomocą regulatora RP2 zgodnie z tabelą nr 2. Tryb uaktywnia siê po ustawieniu przełącznika 3 w pozycję ON i może być łączony z trybami „higrostat” oraz „przekaźnik fotoelektryczny”.
 • Czujnik ruchu. Urządzenie uruchamia wentylator po wykryciu w obszarze działania czujnika ruchu dostatecznie dużego obiektu (np. człowieka). Obszar działania czujnika ruchu BU ograniczony jest do odległości 5 m i kątem wykrywania 130 ° Po ustaniu ruchu wentylator działa jeszcze w okresie czasu, jaki został ustawiony za pomocą regulatora RP2. Tryb uaktywnia się po ustawieniu przełącznika 3 i 4 w pozycję ON. 
 • Cykliczny. Urządzenie cyklicznie uruchamia wentylator na czas ustawiony za pomocą regulatora RP2 i wyłącza na czas ustawiony za pomocą
  regulatora RP1. Tryb uaktywnia się po ustawieniu przełącznika 1,2,3 i 4 w pozycję OFF.

 

INSTALACJA I USTAWIENIA


 
Po zdjęciu pokrywy sterownika, przyłącze zasilania wentylatora (B) wpinamy do zacisków wejściowych (X) w pozycje M. Sterownik podłączamy do zasilania (S1) wpinając linie fazy i przewód neutralny w odpowiednie pozycje zacisków X. Możliwe jest podpięcie zasilania sterownika poprzez dodatkowy wyłącznik (np. oświetleniowy) - podpinając jego styki do linii fazy (L) i do zacisku LT na kostce X.

Za pomocą potencjometru RP1 ustawiamy pracę higrostatu (wilgotność przy której włączany jest wentylator): 40-50% (pozycja 1.), 50-60% (2), 60-70% (3), 70-80% (4), 80-90% (5), 90-100% (6). W trybie czujnika światła ten potencjometr służy do ustawienia progu zadziałania.

Za pomocą potencjometru RP2 ustawiamy pracę timera (czas działania wentylatora po załączeniu): 5s (pozycja 1.), 5 minut (2), 10 minut (3), 15 minut (4), 30 minut (5), 30 minut (6). W trybie cyklicznym potencjometr RP1 służy do ustawienia opóźnienia wyłączenia wg tych samych przedziałów czasowych.

Rozwiń opis Zwiń opis

Dane techniczne Parametry produktu

Oznaczenie handloweBU-1-60
Kolor produktubiały
Tryb pracyciągły
Maksymalne obciążenie60 W
Sposób montażunatynkowy
Prąd znamionowy In0,3 A
Napięcie znamionowe Un230 V~
Częstotliwość znamionowa50 Hz
Montaż2x wkręty do podłoża, rozstaw otworów na wkręty 130mm
Stopień ochronyIP34
Wymiary (szer. × wys. × gł.)151 × 46 × 27 mm
Gwarancja24 miesiące
Rozwiń opis Zwiń opis
 • Reviews (0)
 • Path: > > > VENTS WIELOFUNKCYJNY STEROWNIK DO WENTYLATORÓW DO 60W BU-1-60

  Produkty powiązane

  Produkty polecane Dzięki Twoim wyborom, możemy polecić Ci produkty, które możesz potrzebować

  ©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl