Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

Jakie są korzyści stosowania oświetlenia LED?

 

Minęły już czasy kiedy w mieszkaniu stawiano jeden żyrandol na środku pokoju, który miał za zadanie oświetlić całość. Wraz z oświetleniem LEDowym przyszła moda na zabawę światłem.

 

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważne jest światło, jak wiele można ukryć lub wyeksponować, jak silny ma wpływ na nasze samopoczucie. W nowoczesnych mieszkaniach stosuje się szereg różnorodnych oświetleń, tak by nadać charakter lub zaznaczyć niebezpieczne miejsce (na przykład próg). Myśląc starym systemem, można by powiedzieć, że rachunki za prąd są bardzo wysokie, bo oświetlenia jest dużo. Jednak jedną z zalet LEDów jest energooszczędność, co w znaczący sposób przekłada się na kwotę rachunków, nawet przy licznym oświetleniu. Jednak trzeba pamiętać, że jest to inwestycja, która zwraca się po mniej więcej roku. Żywotność taśm LED, żarówek i innych opraw to 50 000 godzin, oznacza to, że warto zdecydować się na oświetlenie wysokiej jakości, bo w przypadku żarówek najczęściej niska cena oznacza niską jakość i krótką żywotność. Przy wyborze oświetlenia LED warto zwrócić uwagę na barwę światła oraz ilość lumenów, aby dostosować światło do danego pomieszczenia. Tutaj możecie poczytać o barwach [], a tutaj o lumenach [].

 

Kolejną zaletą oświetlenia LED jest wszechstronność, można je wykorzystać w każdym miejscu. Na przykład do podświetlenia telewizora na ścianie czy do oświetlenia fug w łazience. Można oświetlić łóżko lub zrobić romantyczne gwieździste niebo w sypialni. Można podświetlić schody, szuflady, lustra, blaty kuchenne i szafki. Pomysłów jest pełno, a oświetlenie LED może być zastosowane dosłownie wszędzie. W tym aspekcie króluje kreatywność. Zwłaszcza, że sterowanie światłowodami LED może odbywać się bezprzewodowo, przy użyciu pilota.

 

Ponadto oświetlenie LED nie emituje promieniowania IR oraz UV, jest przyjazne dla środowiska oraz nie męczy naszego wzroku. Dodatkowo nie nagrzewa się tak, jak tradycyjne żarówki.

 

Podsumowując zalety


Oświetlenie LED:

 -    jest energooszczędne,

-    nie emituje promieniowania IR oraz UV,

-    jest wszechstronne w użyciu,

-    nie nagrzewa się,

-    jest przyjazne środowisku,

-    ma długą żywotność,

-    można dobrać barwę do samopoczucia lub pomieszczenia,

-    sterowanie bezprzewodowe.

 

Nawet jeśli nie jesteś fanem nowoczesnej technologii, warto zastanowić się nad zastąpieniem tradycyjnych żarówek na oświetlenie LEDowe.


©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl