Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

W najnowszych modelach telewizorów dodatkową opcją jest podświetlenie LED, dające łunę światła na ścianie za telewizorem. Taki zabieg jest efektowny, zwłaszcza przy zgaszonym świetle. Poniżej dowiesz się jak uzyskać taki sam efekt, przy o wiele niższych wydatkach.

 

Potrzebne akcesoria

 

Pierwszą rzeczą jaką potrzebujesz jest taśma LED. W zależności jaki efekt chcesz uzyskać lub jaką masz barwę ścian, możesz wybrać pomiędzy barwą białą ciepłą lub zimną oraz światłem wielokolorowym RGB. Kolejną niezbędną rzeczą jest zasilacz LED dobrany prawidłowo do mocy taśmy LED. W przypadku gdy wybierzesz opcję światła wielokolorowego RGB, będziesz potrzebować także sterownika RGB wraz z pilotem, tak byś mógł zmieniać barwy podświetlenia.

 

Barwa taśmy LED

 

Wybór barwy światła zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli wystrój Twojego salonu jest stonowany i elegancki - polecamy barwę białą. Łuna oświetlająca telewizor będzie dodawać uroku, a wieczorem zwiększy komfort oglądania telewizji, ponieważ dodatkowo będzie oświetlać pomieszczenie, nie męcząc wzroku.

 

Jeśli natomiast Twój pokój jest kolorowy, wesoły, a w Twoim domu ciągle coś się dzieje, wybierz wielokolorową taśmę RGB na pilota. Przy tej opcji, możesz zmienić podświetlenie telewizora w zależności od humoru czy oglądanego filmu. Z pewnością nie będzie nudno, zwłaszcza gdy zorganizujesz domówkę.
Pilot sterujący możesz wybrać standardowy - z przyciskami lub dotykowy. W sklepie zapewnie natkniesz się na sterowniki na podczerwień albo radiowe. Te pierwsze działają zupełnie tak jak zwykłe piloty do telewizorów, czyli gdy chcesz zmienić barwę musisz nakierować pilot na sterownik. Radiowe natomiast będą działać nawet przez ścianę, jest to zatem dużo wygodniejsza opcja.

 

Aby samodzielnie wykonać podświetlenie, pomocny będzie artykuł „Jak połączyć taśmę LED z zasilaczem (lutowanie)”. Wybierz odpowiednią moc taśmy do zasilacza, odmierz ile taśmy będziesz potrzebował, dokup sterownik i zacznij zabawę. Powodzenia!

 

 

 

 

 


©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl