CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA:
FUNKCJE:
* OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE (A). Po podaniu napięcia zasilającego (świeci LED zielona U) wyjście pozostaje otwarte i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy „t”. Po odmierzeniu czasu „t” następuje załączenie wyjścia (świeci LED czerwona). Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.
* OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE (B). Do czasu załączenia przekaźnika wyjście pozostaje otwarte. Po podaniu napięcia zasilającego (świeci LED zielona) wyjście zostanie zamknięte i następuje odmierzanie nastawionego czasu pracy „t” (świeci LED czerwona). Ponowna realizacja trybu pracy przekaźnika możliwa jest po odłączeniu napięcia zasilającego i ponownym jego załączeniu.
* OPÓŹNIONE ZAŁĄCZENIE - CYKLICZNIE (C). Tryb pracy opóźnionego załączania realizowany cyklicznie w jednakowych odstępach ustawianego czasu pracy i przerwy.
* OPÓŹNIONE WYŁĄCZENIE - CYKLICZNIE (D). Tryb pracy opóźnionego wyłączania realizowany cyklicznie w jednakowych odstępach ustawianego czasu pracy i przerwy.
* Generowanie impulsu 0,5 s po zadanym czasie „t” (E).
* Generowanie pojedynczego impulsu o czasie „t” zboczem narastającym sygnału START. W trakcie odmierzania czasu układ nie reaguje na impulsy START. (F)
* Generowanie pojedynczego impulsu o czasie „t” zboczem opadającym sygnału START. W trakcie odmierzania czasu układ nie reaguje na impulsy START. (G)
* Opóźnienie przy wyłączeniu z możliwością podtrzymania. Zbocze narastające sygnału START powoduje załączenie przekaźnika, natomiast zbocze opadające powoduje rozpoczęcie odmierzania czasu. Podanie sygnału START w trakcie odmierzania czasu powoduje przedłużenie cyklu o kolejny czas „t” zboczem opadającym. (H)
* Generowanie pojedynczego impulsu 0,5 s po czasie „t” wyzwolonym zboczem opadającym sygnału START. (I)
* Wyłączenie przekaźnika na określony czas „t” zboczem narastającym sygnału START. W trakcie odmierzania czasu układ nie reaguje na sygnał START. (K)
Uwaga! Podanie napięcia RESET w trakcie wykonywania funkcji powoduje:
- dla funkcji A, B, C, D, F realizację trybu pracy od początku.
- dla funkcji F, G, H, I powrót przekaźnika do stanu początkowego i oczekiwanie na sygnał START.
- dla funkcji K trwałe załączenie styku przekaźnika w pozycji 11-12.
Przy włączonym zasilaniu układ nie reaguje na zmianę nastaw zakresu czasowego. Praca z nowymi ustawieniami czasu następuje po wyłączeniu i powtórnym włączeniu zasilania. Przy włączonym zasilaniu w ustawionym zakresie czasowym możliwa jest płynna regulacja czasu w zakresie wartości nastawy czasu.
NASTAWA TRYBU PRACY:
Pokrętłem wyboru funkcji FUNC ustawić jedną z funkcji (np. funkcja A - opóźnione wyłączenie).
NASTAWA CZASU PRACY:
Pokrętłem wyboru zakresu czasowego T↔ ustawić jeden z zakresów, następnie pokrętłem nastawy czasu T× ustawić wartość na skali od 1 do 12. Iloczyn tych wartości jest równy czasowi pracy t (np. t=1m×7=7 min).
ZAKRESY CZASOWE:
0,1s: 0,1÷1,2 s
1s : 1÷12 s
10s: 10÷120 s
1m: 1÷12 min.
10m: 10÷120 min.
2h: 2÷24 godz.
1d: 1÷12 dni (24÷288 godz.)
2d: 2÷24 dni (48÷576 godz.)
ON: przy włączonym zasilaniu powoduje trwałe załączenie styku w pozycji 11-12.
OFF: przy włączonym zasilaniu powoduje trwałe załączenie styku w pozycji 11-10.