Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

VENTS WENTYLATOR KANAŁOWY DWUBIEGOWY TT Ø160 550m³/h CICHY 44dB

VS064

4823059330760

Producent VENTS

270,88 zł brutto   220,23 zł netto

270.88
Wysyłka
w 48h

Dostępność: na wyczerpaniu

Zamówienia telefoniczne

Infolinia Pon.-Pt., godz 9:00 - 15:00

+48 74 831 24 23

Opis przedmiotu Szczegółowy opis towaru

VENTS LOGO

  

ZASTOSOWANIE

Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym serii TT wykorzystywane są w nawiewno-wywiewnych systemach wentylacji, które wymagają stosunkowo niewysokiego sprężu, silnego strumienia powierza oraz niskiego poziomu hałasu. Dzięki obudowie z plastiku ABS, wentylatory nie ulegają korozji. Są znakomitym rozwiązaniem do instalacji wentylacyjnych budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania oraz użyteczności publicznej. W jednym systemie możliwe jest równoległe lub szeregowe zainstalowanie paru wentylatorów. Ma to na celu zwiększenie wydajności lub podwyższenie ciśnienia. Wentylatory przystosowane są do transportu powietrza o temp. do + 60ºC. Dedykowane są do kanałów wentylacyjnych o średnicach: 100, 125, 150, 160 mm (w zależności od modelu).
 

KONSTRUKCJA

Wentylatory TT posiadają kompaktowe wymiary i możliwość demontażu wirnika wraz z silnikiem bez konieczności ingerencji w system wentylacyjny. Obudowa wentylatora i wirnika wykonana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego ABS, które posiada bardzo wysoką trwałość i walory mechaniczne.Blok silnika z wirnikiem oraz skrzynką zaciskową przymocowany jest do obudowy za pomocą specjalnych klamer z zatrzaskami, aby demontaż można było przeprowadzić bez posiadania specjalnych umiejętności i narzędzi. Taka konstrukcja maksymalnie upraszcza obsługę wentylatora. Wszystkie modele, mogą być wyposażone w regulowany wyłącznik czasowy (timer), który umożliwia opóźnione wyłączenie wentylatora po upływie nastawionego czasu zwłoki (2-30 minut).

SILNIK

Jednofazowy silnik na  łożyskach kulkowych posiada dwie prędkości obrotowe. Dla ochrony przed przeciążeniem, wentylatory wyposażone są w termo zabezpieczenie (bezpiecznik termiczny). Klasa ochrony silnika: IP X4.
 

REGULACJA PRĘDKOŚCI

Dzięki odpowiedniej budowie (dwa biegi silnika), wentylator może funkcjonować na 2 prędkościach. Jeżeli natomiast, niezbędne jest płynne albo skokowe regulowanie prędkości można zastosować regulator stopniowy wydajności albo płynny regulator tyrystorowy i podłączyć go do zacisku maksymalnej, (wysokiej) wydajności silnika.
 

MONTAŻ

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Obudowa wentylatora wykonana jest na płaskiej płycie montażowej, dzięki której wentylator może być przymocowany bezpośrednio do podłoża,  ściany lub sufitu. Wentylatory mogą być ustawiane na początku, w  środku lub na końcu systemu wentylacyjnego. W jednym systemie możliwe jest zainstalowanie pary wentylatorów równolegle (w celu zwiększenia wydajności) lub szeregowo, (w celu zwiększenia ciśnienia pracy). Do tego celu służą zestawy TTP – połączenie równoległe lub TTS – połączenie szeregowe. Żeby uprościć montaż i podpięcie, skrzynka montażowa może znajdować się w dowolnym położeniu.

Rozwiń opis Zwiń opis

Dane techniczne Parametry produktu

Oznaczenie handloweTT160
Kolor produktubiały
Rodzajwentylacja przemysłowa
Rodzaj wentylatorakanałowy o przepływie mieszanym
Tryb pracyciągły
Rodzaj materiałutworzywo sztuczne ABS
Średnica otworu do montażu158 mm (ØD), Ø160 mm (kanał)
Kierunek montażupoziomy, pionowy
Prąd znamionowy In0,17 / 0,27 A
Napięcie znamionowe Un230 V~
Częstotliwość znamionowa50 Hz
Pobór energii30 / 60 W
Montażwkręty do podłoża
Stopień ochronyIP04
Obroty silnika1680 / 2460 obr./min.
Maks. wydatek powietrza (m³/h)405 / 550
Poziom hałasu33 / 44 dB (w odległości 3m)
Temperatura pracymaks. 60 °C
Wymiary (szer. × wys. × gł.)295 (L) × 250 (H) × 223 (B)
Waga netto (kg)3,0
Gwarancja24 miesiące
Dodatkowe informacjebrak kabla podłączeniowego w zestawie
Rozwiń opis Zwiń opis
  • Reviews (0)
  • Path: > > VENTS WENTYLATOR KANAŁOWY DWUBIEGOWY TT Ø160 550m³/h CICHY 44dB
    ©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl