WAGO Szybkozłączka oświetleniowa 2,5mm² 224-101 opak. 100szt.

ZL043*100

4044918583817

Producent WAGO

95,04 zł brutto   77,27 zł netto

95.04
Wysyłka
w 48h

Dostępność: na wyczerpaniu

Zamówienia telefoniczne

Infolinia Pon.-Pt., godz 9:00 - 15:00

+48 74 831 24 23

Opis przedmiotu Szczegółowy opis towaru

wagol logo

 
Złączka oświetleniowa z serii 224 do połączenia przewodów jednodrutowych z przewodami linkowymi. Złączka 224-101 służy do łączenia pojedynczego (bez rozdzielenia) punktów świetlnych, np. lamp halogenowych lub LED-owych.

Seria 224 to doskonały sposób połączenia przewodów jednodrutowych i linkowych. Program obejmuje dwie pojedyncze złączki w jednej obudowie: wciskaną PUSH WIRE® na przewody sztywne instalacji elektrycznej oraz złączkę zaciskową CAGE CLAMP® do podłączenia przewodów oprawy oświetleniowej (zarówno przewody sztywne jak i giętkie). Na podstawie aprobat udzielonych zgodnie z normą VDE 60998 złączki oświetleniowe z serii 224, jako izolowane złączki do instalacji elektrycznej, mogą być stosowane do łączenia przewodów jednodrutowych i linkowych w budynkach. Typowe obszary zastosowań to: napędy żaluzji, rolet, markiz, wentylatory okienne i łazienkowe, sterowanie kotłów grzejnych, podłączanie urządzeń elektrycznych przy pomocy przewodów giętkich, pompy cyrkulacyjne i itp.

Ekonomiczność ze względu na: szybki i bezpośredni montaż przewodów od strony instalacji poprzez wetknięcie, szybki i łatwy montaż przewodów linkowych od strony oprawy oświetleniowej poprzez ściśnięcie złączki, szybki i łatwy pomiar dzięki obecności specjalnego otworu pomiarowego

Bezpieczeństwo ze względu na: zastosowanie niezawodnej techniki zaciskowej dostosowanej do rodzaju użytych przewodów. Wyeliminowanie konieczności użycia narzędzi - zaleta istotna zwłaszcza przy montażu w miejscach trudnodostępnych.

W przeciwieństwie do zacisku śrubowego, którego funkcjonalność uzależniona jest od staranności personelu obsługującego, technika zacisku sprężynowego proponowana przez WAGO gwarantuje całkowitą niezawodność. Jej zaletą jest z góry zaprogramowana jakość styku: zacisk o przemyślanej konstrukcji i wymiarach, wykonany ze stali sprężynowej najwyższej jakości, odpornej na korozję, wytwarza niemal stałą siłę docisku, niezależną od montera.

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach w Hanowerze zacisk sprężynowy znany jest dziś na całym świecie pod nazwą CAGE CLAMP®. Służy do podłączania przewodów jedno-, wielodrutowych i linkowych, z zarobionymi końcówkami lub bez, o przekroju od 0,08 mm² do przekroju znamionowego złączki. Składa się z dwóch elementów: sprężyny klatkowej i szyny prądowej. Tworzą one samonośny układ dociskowy, nieprzenoszący naprężeń na obudowę izolacyjną. Sprężyna wykonana jest z chromoniklowej stali sprężynowej o dużej wytrzymałości, szyna prądowa zaś z miedzi elektrolitycznej pokrytej warstwą cyny. Podczas wykonywania czynności instalacyjnych zacisk otwiera się śrubokrętem, niezależnie od rodzaju podłączanego przewodu. Po wprowadzeniu przewodu i zwolnieniu sprężyny zostaje on zakleszczony z siłą dostosowaną automatycznie do jego przekroju, sprężyna naciska przewód powierzchniowo, nie powodując jego uszkodzenia, a wartość sił docisku pozostaje niezmienna nawet przy wielokrotnym podłączaniu i odłączaniu przewodu.

Zacisk PUSH WIRE® służy wyłącznie do podłączania przewodów jednodrutowych o przekroju od 0,5 mm² do 4 mm². Rozwiązanie to wykorzystuje sztywność przewodów do pokonania oporu sprężyny zaciskowej.

WAGO jako wynalazca techniki połączeń sprężynowych posiada o kilkadziesiąt lat bogatsze doświadczenia niż konkurencyjne firmy na rynku. Intensywne badania, niezliczone analizy i opinie tysięcy użytkowników na całym świecie tworzą bazę, której wartości nie sposób przecenić.

Cena dotyczy firmowego opakowania 100 sztuk!

Rozwiń opis Zwiń opis

Dane techniczne Parametry produktu

Oznaczenie handlowe224-101
Kolor produktujasnoszary
Rodzajszybkozłączki
TypPUSH WIRE® (instalacja), CAGE CLAMP® (oświetlenie)
Typ przewodudrut (instalacja), drut/linka (oświetlenie)
Liczba otworów2
Materiał przewodzącymiedź pokryta cyną
Prąd znamionowy In24 A
Napięcie znamionowe Un400 V~
Napięcie znamionowe udarowe Uimp4 kV
Przekrój przewodów podłączeniowych (linka)oświetlenie 0,5-2,5mm² (20-16 AWG)
Przekrój przewodów podłączeniowych (drut)instalacja 1-2,5mm² (14-12 AWG), oświetlenie 0,5-2,5mm² (20-16 AWG)
Temperatura pracymaks. 105°C
Wymiary produktu8×15,5×20,4 mm
Długość odizolowania przewodu9-11 mm
CertyfikatyCE, RoHS, EAC
Gwarancja24 miesiące
Rozwiń opis Zwiń opis
  • Reviews (0)
  • Path: > > > WAGO Szybkozłączka oświetleniowa 2,5mm² 224-101 opak. 100szt.

    Produkty powiązane

    Produkty polecane Dzięki Twoim wyborom, możemy polecić Ci produkty, które możesz potrzebować

    ©  Eelektryka.com 2022    projekt i realizacja: liczi.pl