Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

F&F Sterownik roletowy silnikowy dwuprzyciskowy do puszki 230V STR-3P

FF058

5908312597834

Producent F&F

85,65 zł brutto   69,63 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 85.65 zł brutto

85.65
Wysyłka
w 48h

Dostępność: średnia ilość

Zamówienia telefoniczne

Infolinia Pon.-Pt., godz 9:00 - 13:00

+48 74 831 24 23

Opis przedmiotu Szczegółowy opis towaru

F&F LOGO

 
Sterownik STR przeznaczony jest do sterowania rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np. bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych).
Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

Zasilanie sterownika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie sygnału N na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie lub opuszczenie rolety.

Polski produkt!

 

WEJŚCIA STERUJĄCE STEROWNIKA:

Sterowanie lokalne

W zależności od sposobu podłączenia sterownik może pracować w trybie jednego lub dwóch przycisków lokalnych.

DWA PRZYCISKI LOKALNE

Każdy kierunek ruchu ma własny przycisk lokalny. Krótkie naciśnięcie (<0.5 s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez zaprogramowany okres czasu. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0.5 s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez cały czas gdy przycisk jest naciśnięty (funkcja umożliwia np. regulację nachylenia lamelek).

JEDEN PRZYCISK LOKALNY

Wejście sterowania lokalnego Dół podłączone jest na stałe do linii N. Do wejścia sterowania lokalnego Góra podłączony jest przycisk który przemiennie załącza roletę do pracy w jedną lub drugą stronę. Krótkie naciśnięcie przycisku (<0.5 s) załącza roletę na zaprogramowany czas. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0.5 s) załącza roletę powoduje załączenie rolety na czas gdy przycisk jest naciśnięty.

Każde kolejne naciśnięcie przycisku uruchomi roletę w kierunku przeciwnym do poprzedniego.

Sterowanie centralne

Sterownik współpracuje zawsze z dwoma wejściami sterowania centralnego.

Sterowanie centralne umożliwia załączenie rolet na ruch tylko w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.

Jeżeli w trakcie wykonywania rozkazu sterowania centralnego zostanie wydany rozkaz centralny z przeciwnym kierunkiem, to najpierw nastąpi zatrzymanie rolety a następnie po przerwie 1.5 s silnik uruchomiony zostanie do pracy w przeciwnym kierunku.

Czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym może zostać losowo opóźniony (maksymalnie o 1 s) – służy to zminimalizowaniu udaru prądowego w sieci w przypadku jednoczesnego uruchomienia wielu sterowników.

Przycisk Centralny – Dół pełni dodatkową funkcję umożliwiającą zamknięcie i zablokowanie rolety w pozycji zamkniętej. Jeżeli przycisk Centralny Dół zostanie naciśnięty i pozostawiony w pozycji ON to sterownik zamknie roletę i nie pozwoli na jej otwarcie aż do momentu zwolnienia przycisku Centralny – Dół (obsługa pozostałych wejść będzie wtedy zablokowana). Funkcja ta umożliwia zablokowanie rolet w przypadku, np.: uzbrojenia alarmu, wykrycia opadów deszczu (po zastosowaniu dodatkowego czujnika deszczu STR-R)  lub zbyt silnego wiatru (po zastosowaniu dodatkowego czujnika wiatru STR-W).

Rozwiń opis Zwiń opis

Dane techniczne Parametry produktu

Oznaczenie handloweSTR-3P
Rodzajprzekaźniki instalacyjne
Napięcie100÷265 V AC
Opóźnienie zadziałaniaprogramowalny 1sek÷15min
Sygnalizacja zasilaniaLED zielona
Pobór energiimaks. 0,15 W (czuwanie), 0,6 W (praca)
Przyłącze2×DY 1mm² długość 10mm
Montażw puszce podtynkowej Ø60
Stopień ochronyIP20
Temperatura pracy-25°C ÷ +50°C
Wymiary (szer. × wys. × gł.)48×43×20 mm
CertyfikatyCE
Gwarancja24 miesiące
Rozwiń opis Zwiń opis
  • Reviews (0)
  • Path: > > > F&F Sterownik roletowy silnikowy dwuprzyciskowy do puszki 230V STR-3P
    ©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl