Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

F&F Czujnik ruchu/obecności mikrofalowy Automat zmierzchowy natynkowy 360° DRM-01

FF195

5908312593959

Producent F&F

64,24 zł brutto   52,23 zł netto

Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 64.24 zł brutto

64.24
Wysyłka
w 48h

Dostępność: na wyczerpaniu

Zamówienia telefoniczne

Infolinia Pon.-Pt., godz 9:00 - 13:00

+48 74 831 24 23

Opis przedmiotu Szczegółowy opis towaru

F&F LOGO 

  

Mikrofalowy czujnik ruchu. Montaż nawierzchniowy. IP20.


Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.
Z funkcją czujnika obecności.

Mikrofalowy czujnik ruchu pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

Mikrofalowy czujnik ruchu DRM emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik rozpoznaje ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu, wyzwoli czas podtrzymania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać DRM jako czujnik obecności. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Czujnik ruchu wyposażony jest w automat zmierzchowy, uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji mikrofalowego czujnika ruchu może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 3 ÷ 10 m (dla h = 2,5 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5 s ÷ 12 min. Załączenie odbiornika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Czujnik ruchu może pracować wewnątrz pomieszczeń. Czujnik pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.
Zmiany temperatury nie wpływają na detekcję ruchu.

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).

 

Nastawy

Czułość automatu zmierzchowego (LUX)
Czułość  automatu  zmierzchowego możemy  regulować  w zakresie 2÷2000  lx. Obrót pokrętła w  stronę  „księżyca” – załączy  później,  obrót  w stronę  „słoneczka”  –  załączy wcześniej. Aby  czujnik był  aktywny  przez  cały  dzień  pokrętło należy ustawić maksymalnie w stronę „słoneczka”.

Obszar pola detekcji (SENS)

Promień  detekcji  czujnika  można  regulować  w  zakresie od 1 m do 10 m (parametry podane dla czujnika zamontowanego na wysokości 2,5 m). Obrót pokrętła w prawo [max] zwiększa obszar pola detekcji, obrót w lewo [min] zmniejsza obszar pola detekcji.

Czas załączenia  (TIME)

Czas załączenia odbiornika możemy regulować w zakresie od 5 s do 12 min. Obrót pokrętła w prawo [max] zwiększa czas  załączenia, obrót w lewo[min]  zmniejsza  czas  załączenia.

Rozwiń opis Zwiń opis

Dane techniczne Parametry produktu

Oznaczenie handloweDRM-01
Rodzaj czujnika ruchumikrofalowy
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Kąt działania czujnika ruchu360°
Zasięg czujnika ruchuregulowany promień 1÷10 m
Wysokość montażu2 ÷ 6 m
Czułość czujnika oświetlenia (zmierzchu)regulowany 2÷2000 Lx
Maksymalne obciążenie5 A
Sposób montażunatynkowy
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Czas załączenia odbiornikaregulowany 10 s ÷ 12 min.
Pobór energii0,9 W
Sposób podłączeniazaciski gwintowe
Maks. przekrój przewodów podłączeniowych1 mm²
Moment dokręcający0,25 Nm
Stopień ochronyIP20
Temperatura pracy-25°C ÷ +50°C
Wymiary produktu46×93×42 mm
Gwarancja24 miesiące
Rozwiń opis Zwiń opis
  • Reviews (0)
  • Path: > > > F&F Czujnik ruchu/obecności mikrofalowy Automat zmierzchowy natynkowy 360° DRM-01
    ©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl