Kategorie
Menu

Kategorie

Czujnik ruchu

Oprócz wyżej wymienionych czujników, w domu można także zamontować czujniki ruchu oraz obecności. Na rynku dostępnych jest wiele typów tych czujników. Głównie dostępne są trzy typu:
•    PIR - PassiveInfra Red, czyli czujniki na podczerwień, z soczewką podzieloną na segmenty, które tworzą strefy aktywne i pasywne. Jeżeli obok czujnika przejdzie źródło ciepła, czyli człowiek, pies lub samochód, automatycznie zapali się światło. Takie czujniki można stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku,
•    HF - High Frequency,  inaczej mikrofalowe. Te wysyłają fale o częstotliwości 5,8 GHz i włączają światło, gdy wykryją ruch. Niestety mają one swoje wady, ponieważ wiatr, deszcz czy inne zjawiska również mogą włączyć światło,
•    iHF -  „intelligent High Frequency”. Są to czujniki, w którym wyeliminowało wpływ zjawisk atmosferycznych na ich działanie. Dzięki temu nie są w stanie ich włączyć wiatr, deszcz, czy ruch liści drzew.

Czujniki 

Produktów : 49

Czujnik zmierzchu

Stosujemy je po to, aby zapewnić komfort w domu, bezpieczeństwo, a także zmniejszyć zużycie energii – czujniki stały się stałym elementem nowoczesnych domów. Osoby świadome zagrożeń, jakie czyhają w domach kupuje je bez wahania. Rozsądne osoby dobrze wiedzą, jak dużym zagrożeniem jest ulatniający się gaz. Może doprowadzić do zatrucia, a także do śmierci. Poza tym, nawet niewielka ilość gazu może spowodować wybuch.

Czujnik gazu

Aby tak niebezpiecznych sytuacji uniknąć, warto zamontować w domu czujniki gazu. Powinny znaleźć się w każdym domu, w którym jest instalacja gazowa. A teraz większość domów jest ogrzewanych gazem. Gaz stosowany jest także do zasilania kuchenek, na których przygotowuje się obiad. Pomimo tego, że instalacje gazowe są regularnie kontrolowane, lepiej mieć czujnik, który wykryje ulatniający się gaz. Jest to równie ważny czujnik, jak czujnik czadu. W drugim przypadku, czujniki są jedynym skutecznym narzędziem informującym o tym, że w pomieszczeniu zaczyna rozprzestrzeniać się czad.

Czujnik czadu

Najważniejszym elementem w czujniku czadu jest sensor chemiczny lub elektrochemiczny, który zawiera substancje reagujące z tlenkiem węgla zawartym w powietrzu. Mikroprocesor analizuje stężenie dwutlenku węgla i alarmuje mieszkańca domu, jeżeli jest ono zbyt wysokie. W niektórych czujnikach znajdują się wyświetlacze informujące o aktualnej sytuacji.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl