Kategorie
Menu

Kategorie

Oprawy zewnętrzne 

Produktów : 24

Oprawy oświetleniowe

Możliwości oświetlenia swoich mieszkań jest dziś naprawdę wiele i rzecz jasna nikogo to nie dziwi, bo na wszelkiego rodzaju lampy czy żyrandole jest dziś ogromny popyt. To samo tyczy się zresztą także i kinkietów. Każdy w związku z tym powinien znaleźć jakieś oprawy zewnętrzne, które spełnią jego wymagania i będą dostępne w przystępnej dla niego cenie. Zdarza się, że chcemy, aby taka oprawa z jednej strony była ładna, z drugiej natomiast praktyczna. Z takim przypadkiem spotykamy się na przykład, kiedy montujemy oprawy najazdowe. Czym są takie oprawy i czy rzeczywiście zdają one egzamin?

Lampy natynkowe

Jeżeli mielibyśmy w jakiś najprostszy sposób wyjaśnić, czym są takie oprawy zewnętrzne, to powiedzielibyśmy, że są to wszelkiego rodzaju lampy, które znajdziemy na przykład w chodnikach czy tarasach. Nie wystają one jednak ponad powierzchnię takich struktur, a więc nie utrudniają komunikacji. Z drugiej strony na pewno są bardzo praktyczne, bo je podświetlają. Dodatkowo nie zapominajmy tutaj, że takie oprawy zewnętrzne to również i znakomity element dekoracyjny, który bardzo pozytywnie wpływa na odbieranie takiego miejsca przez innych niezależnie od tego, czy jest ono położone wewnątrz naszego mieszkania, czy może jest to jakiś balkon, taras czy chodnik.

Oprawa oświetleniowa

Nic dziwnego, że takie oprawy zewnętrzne są odpowiednio zabezpieczone. Spotykamy się tutaj między innymi ze współczynnikiem ochrony IP65, co oznacza tylko tyle, że są one doskonale chronione przed wodą oraz wnikającym kurzem. Nie ma zatem żadnych przeszkód co do tego, aby wykorzystać je na zewnątrz.

Oprawy schodowe

Wielu z nas szuka dziś sposobu na oświetlenie tarasu, balkonu czy nawet chodników na swojej posesji, co oczywiście trudne nie jest. Bardzo popularne są ostatnio lampy solarne, które umieszcza się w ogrodzie. Te ładują się samoczynnie w ciągu dnia i świecą w nocy. Jest to więc rozwiązanie bardzo praktyczne. Jeśli jednak chcecie pójść krok dalej i mieć jeszcze lepiej oświetloną swoją nieruchomość, postawić możecie na oprawy najazdowe. Czym charakteryzuje się taka oprawa zewnętrzna i czy rzeczywiście możemy ją wystawiać na działanie warunków atmosferycznych?

Oprawy oświetleniowe LED

Jeśli weźmiemy tutaj pod uwagę kurz oraz padający deszcz czy śnieg, to oczywiście żadnego problemu mieć z nimi mieć nie będziemy. Należy bowiem pamiętać, że takie oprawy zewnętrzne posiadają współczynnik ochrony IP65. Dużym plusem takich opraw jest również i ich wygląd. Nie wystają one bowiem ponad powierzchnię, a więc w zasadzie niemożliwe jest ich uszkodzenie przez uderzenie, kopnięcie czy nadepnięcie.

Oprawa oświetleniowa zewnętrzna

Nie są to oczywiście jedyne oprawy zewnętrzne, na które możemy się zdecydować na tarasie czy balkonie. Jeśli takie rozwiązanie do Was nie przemawia, postawcie na klasykę i umieśćcie tutaj kinkiety. Wybór tego rodzaju oświetlenia również jest bardzo szeroki, a więc na pewno znajdziecie coś w sam raz dla siebie, z czego będziecie zadowoleni. Oczywiście zawsze dwie opcje można połączyć i wydaje się, że to właśnie to rozwiązanie jest tutaj zdecydowanie najlepsze. Ciekawi jesteśmy, czy również i Wy zdecydujecie się na montaż obydwu.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl