Kategorie
Menu

Kategorie

Kamera IP zewnętrzna - Praca w nocy

Kamery, których zadaniem jest stałe monitorowanie, także w warunkach nocnych, przy słabym oświetleniu czy jego całkowitym braku, wyposażone są w promiennik podczerwieni (IR).

Kamera zewnętrzna WiFi - Czujnik ruchu

Elektroniczny czujnik ruchu przełącza urządzenie ze stanu czuwania w tryb aktywny w momencie, kiedy detektor wykryje ruch w polu widzenia kamery. Ten element kamery pozwala w optymalny sposób wykorzystywać zasilanie kamery oraz zasoby jej pamięci.

Rejestracja dźwięku

Nowoczesne kamery IP są wyposażone w mikrofony i umożliwiają pełne dokumentowanie rejestrowanych zdarzeń: zarówno obrazu jak i dźwięku. 

Pamięć

Kamera IP posiada możliwość przekazywania obrazu do sieci, w której pracuje, ale może także mieć możliwość rejestracji materiału w wewnętrznej, wbudowanej pamięci. W zależności od przeznaczenia kamery, Należy zwrócić uwagę na pojemność tej pamięci lub też sprawdzić, czy kamera jest wyposażona w dedykowane gniazdo, umożliwiające stosowanie wymiennych kartach pamięci.

Kamera zewnętrzna WiFi - Oprogramowanie

Nowoczesna kamera IP to swego rodzaju komputer, który interpretuje i odpowiednio przetwarza rejestrowane informacje. Dedykowane oprogramowanie może na przykład współpracować ze smartfonami i wysyłać sygnał alarmowy, kiedy kamera wykryje ruch. Oprogramowanie pozwala także na pełne zarządzanie kamerą za pomocą komputera czy smartfona. Dzięki temu można zdalnie zmieniać parametry pracy urządzenia, np. rozdzielczość, jakość rejestrowanego materiału, sposób zapisu (np. podział na pliki wg. interwałów czasowych). Zdalne zarządzanie umożliwia także wyczyszczenie i zwolnienie pamięci.

Jaką kamerę wybrać?

Opisane powyżej skrótowo parametry nie wyczerpują wszystkich zagadnień związanych z instalacją i wykorzystaniem kamer IP. Warto pamiętać, że nie zawsze jest potrzebne najlepsze czy najdroższe dostępne urządzenie. Wybór powinien być przede wszystkim dostosowany do sposobu i miejsca wykorzystania kamery. Tutaj często potrzebna jest pomoc i porada specjalistów.

Kamery IP 

Jest 1 produkt

Kamera do jeden z kluczowych elementów każdego systemu automatyki budynków i sieci monitoringu. Jej parametry w istotny sposób wpływają na jakość i sprawność całego układu.

Kamera IP - Połączenie z systemem

Nowoczesne systemy, wymagające rozbudowanej, rozproszonej instalacji, wykorzystują technologię łączności bezprzewodowej, opartej o system IP (Internet Protocol). To pozwala w znaczny sposób ograniczyć koszty systemu, jak też stwarza możliwości montażu kamer praktycznie w dowolnym miejscu – jedynym warunkiem jest to, aby kamera znajdowała się w zasięgu radiowym działania sieci bezprzewodowej WLAN.

Ukryte kamery - Parametry optyczne

W każdym tego rodzaju urządzeniu, jakość wykorzystanych elementów optycznych wpływa na parametry całego systemu. Dobrej jakości soczewki (posiadające szeroki zakres dynamiki obrazu) pozwalają na uzyskanie wyraźnego obrazu zarówno w warunkach słabego oświetlenia jak też w sytuacji bardzo silnego oświetlenia. Z tymi cechami powiązana jest także czułość kamery, czyli parametr, który określa, jak dobrze kamera pracuje w sytuacji bardzo słabego oświetlenia czy też w świetle podczerwonym.

Kamera IP WiFi - Rozdzielczość

Z parametrami elementów optycznych bezpośrednio powiązana jest rozdzielczość kamery. Ten parametr decyduje o jakości rejestrowanego obrazu. Kamery o dużej rozdzielczości nie tylko umożliwiają rejestrowanie bardzo szczegółowego obrazu, ale także zapewniają monitorowanie dużego obszaru.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl