Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Producent

Baterie alkaliczne

Popularność baterii alkalicznych wynika przede wszystkim z ich dużej pojemność. Odznaczają się one długą żywotnością i szerokim zakresem temperatury, w którym można je stosować. Są w stanie wytrzymać wahania od -30 stopni Celsjusza do +70 stopni Celsjusza. Gęstość energii, jaką wytwarzają wynosi 80-100 Wh/kg. Czas, w jakim można przechowywać baterie alkaliczne to od 5 do 7 lat. W tym czasie nie ulegną one zniszczeniu i można będzie je użyć w razie potrzeby.

Baterie paluszki

Baterie alkaliczne działają w bezawaryjny sposób. Bardzo rzadko zdarza się, aby doszło do wylania elektrolitu. Ceny tych baterii są zróżnicowane, ale zazwyczaj są atrakcyjne dla konsumenta. Wszystko oczywiście zależy od producenta, który zdecydował się na ich produkcję i sprzedaż.

Baterie alkaliczne mogą występować w różnych rozmiarach. Można nabyć zarówno grube, jak i cienkie paluszki. W związku z tym, można będzie je zastosować w większości dostępnych na rynku urządzeniach.

Baterie 

Produktów : 8

Baterie GP

Baterieelektrochemicznymi źródłami zasilania. Dzięki temu, że zachodzą w nich reakcje chemiczne, możliwa jest produkcja energii elektrycznej. Każda bateria składa się z jednego lub większej ilości ogniw. Pozwala to na wytworzenie odpowiedniego napięcia, potrzebnego do zasilenia danego urządzenia. Można wyróżnić ogniwa:
•    pierwotne, czyli nieładowalne. Występuje tu nieodwracalna reakcja chemiczna, w wyniku której powstaje energia elektryczna. Jest to podstawa każdej baterii,
•    wtórne, czyli ładowalne.

Baterie GP Super

Najbardziej popularnym rodzajem baterii są baterie alkaliczne. Napięcie wynosi w nich 1,5 V. Katodę ogniwa wykonuje się ze sproszkowanego dwutlenku manganu, a anodę z tlenku cynku. W bateriach tych stosowany jest także elektrolit, którym jest wodny roztwór wodorotlenku potasu.

Pierwsze baterie alkaliczne pojawiły się w 1959 roku. Zostały wynalezione przez amerykańskiego chemika Lewisa Urry’ego. Świetnie sprawdzają się w urządzeniach mających 100-300 mA, czyli w odtwarzaczach CD, latarkach, aparatach fotograficznych, golarkach, czy grach elektrycznych.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl