Kategorie
Menu

Kategorie

Wtyczki i gniazda sieciowe 

Produktów : 64

Gniazdo sieciowe

Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, zawsze chcemy mieć dostęp do energii elektrycznej. Dostępnych jest wiele rodzajów gniazdek i wtyczek elektrycznych. Część z nich jest dobrze znana, a na widok niektórych przecieramy oczy ze zdziwieniem.

Wtyczki sieciowe

Rodzaje gniazd, jakie są to wyboru to m.in.:
•    występują specjalne gniazdka przyłączeniowe do żarówek LED oraz halogenów. Są one obecnie powszechnie wykorzystywane, ponieważ dużą popularnością cieszy się technologia oświetleniowa LED. Znajdują one zastosowanie we wszystkich instalacjach elektrycznych opartych na napięciu 12V, 24V i 230 V. Zakres ich zastosowania jest więc bardzo szeroki. Przewody w takich gniazdkach są bardzo dobrze zaizolowane, dlatego nie dochodzi do zwarcia, a cała instalacja jest bardzo stabilna,
•    gniazda hermetyczne wykonane z gumy, dostępne w wersji przenośnej są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Odznaczają się wysoką trwałością. Mają również podwyższoną klasę szczelności, dlatego można je wykorzystać w nawet nieco trudniejszych warunkach. Świetnie sprawdzą się na różnych budowach, a także w warsztatach, gdzie kontakt z zanieczyszczeniami jest codziennością. Na pewno nie dojdzie do ich uszkodzenia, w skutek oddziaływania zanieczyszczeń. Można będzie z nich korzystać bez większego problemu,
•    gniazda z uziemieniem – dostępne są w różnych wersjach: pojedynczej oraz podwójnej. Nie ma problemu z ich montażem, ponieważ występują od razu z uziemieniem.

Gniazdo sieciowe listwa, natynkowe

Do gniazdek konieczne jest włożenie wtyczki, aby możliwe było uruchomienie danego urządzenia zasilanego prądem elektrycznym. Niektóre urządzenia mogą być wyposażone we wtyczki kątowe. Znajdują one zastosowanie w wielu urządzeniach. Ułatwiają wkładanie do gniazdka elektrycznego, ponieważ mają bolce ustawione pod odpowiednim kątem. Wszystko to sprawia, że korzystanie z takiej wtyczki jest proste i bezproblemowe. Najważniejsze jest to, aby zawsze wybierać gniazda oraz wtyczki wykonane z solidnych materiałów. Dzięki temu będą wykazywały się większą trwałością oraz niezawodnością w działaniu.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl