Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Próbniki do sprawdzania napięcia elektrycznego

Próbniki elektryczne, które dostępne są na rynku działają w bardzo precyzyjny sposób. Trzeba jednak pamiętać, że znajdująca się w nich dioda daje bardzo mało światła. Dlatego, jeżeli pomiar będzie wykonywany w mocno oświetlonym pomieszczeniu, czasem może zdarzyć się, że neonówka będzie po prostu mało widoczna. Dlatego, czasem trzeba będzie po prostu przyciemnić światło w pomieszczeniu, aby wykonać pomiar. Jest to jednak małe utrudnienie, w porównaniu do tego, jak próbnik elektryczny będzie skutecznie działał pokazując, czy w danym elemencie znajduje się napięcie elektryczne. Warto stawiać na tak proste, a skuteczne narzędzia. Z korzystaniem z nich nie będzie żadnego problemu.

Próbniki 

Produktów : 4

Próbnik napięcia

Próbniki to narzędzia proste w budowie i zastosowaniu. Zbudowane są z półprzezroczystych materiałów. Posiadają zróżnicowany zakres pomiaru. Może on wynosić np. 100-500 V. Stosując takie narzędzie, można sprawdzić, jakie napięcie znajduje się w danym urządzeniu elektrycznym. Jest to możliwe dzięki specjalnej neonówce, która znajduje się wewnątrz „śrubokręta”. Aby lampka zaświeciła się, należy jedną końcówkę próbnika przyłożyć do metalowego elementu.

Próbnik elektryczny

Dzięki temu można będzie sprawdzić, czy element ten znajduje się pod napięciem. Do drugiego końca próbnika należy przyłożyć palec, najlepiej kciuk. Jeżeli badany element będzie znajdował się pod napięciem, neonówka zacznie się świecić. Nie należy bać się o własne bezpieczeństwo, podczas stosowania tego narzędzia. Wszystko odbywa się w bezpieczny dla użytkownika sposób. Z pomocą próbnika można również sprawdzić napięcie w gniazdku elektrycznym.

Próbnik prądu

Należy włożyć końcówkę próbnika do jednego z otworów, który znajduje się w każdym gniazdku i przytrzymać końcówkę „śrubokręta” kciukiem. Jeżeli w kontakcie znajduje się napięcie, neonówka zapali się. Jeżeli nie, światełko nie pojawi się na próbniku. Będzie to znak, że z gniazdkiem elektrycznym coś jest nie tak. Trzeba pamiętać, aby podczas korzystania z próbnika, nie zapominać o przyłożeniu do jego końca kciuka. Jeżeli o tym zapomnimy, narzędzie po prostu nie zadziała i pomiar będzie mało wiarygodny.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl