Kategorie
Menu

Kategorie

Oświetlenie sygnalizacyjne do domu

Przyciski sygnalizacyjne z lampkami występują w wersji pojedynczej lub podwójnej, sygnalizują stan, w jakim znajduje się fragment sieci za pomocą lampek w różnych kolorach. Na ogół najczęściej zielona lampka oznacza, że dany obwód działa prawidłowo. Czerwona natomiast sygnalizuje jego awarię bądź wyłączenie. Poza tym występować mogą one również w kolorach pomarańczowym i niebieskim. Warto zauważyć, że w przyciskach podwójnych osobne lampki dotyczą każdego z przełączników. Dodajmy też, że jako lampki ze względu na mały pobór prądu i trwałość stosuje się tu diody LED.

Lampa sygnalizacyjna F&F

Warto pamiętać, że lampki sygnalizacyjne i przyciski nie zabezpieczają obwodu przed uszkodzeniem i go nie wyłączą w przypadku awarii. Są to jedynie elementy sygnalizacyjno-sterownicze montowane za bezpiecznikami. Przeznaczone są one do pracy w sieciach niskonapięciowych oraz w temperaturach od -20 do +50 stopni Celsjusza.

Lampki sygnalizacyjne 

Produktów : 39

Lampki sygnalizacyjne LED

Lampki sygnalizacyjne wspólnie z przyciskami są częścią aparatury modułowej montowanej w tablicach rozdzielczych. Ich głównym zadaniem jest poinformowanie użytkowników o tym, które obwody elektryczne w domach, firmach, czy małych przedsiębiorstwach są obecnie używane. Poza tym przyciski umożliwiają również odcięcie dopływu prądu do danego obwodu, z czego skorzystać można na czas naprawy, rozbudowy czy awarii części sieci elektrycznej. Lampki sygnalizacyjne są elementami pasywnymi. Za pomocą kolorowych diod LED poinformują one o stanie poszczególnych obwodów.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl