Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Rozdzielnica multimedialna podtynkowa

Ważną sprawą jest tutaj przede wszystkim dostarczenie dobrej przestrzeni do montażu danych sprzętów, jakich z czasem może przybywać. Projektując rozdzielnicę multimedialną dobrze jest zatem przewidzieć potrzebę jej rozbudowy albo modernizacji w przyszłości. Wnętrze rozdzielnic multimedialnych jest niejednokrotnie projektowane modułowo. Znaczy to, iż każde pole można demontować oraz wyposażać osobno w różnorodne elementy. Duża powierzchnia łączeniowa pozwala na uzyskanie rozmieszczonego, przejrzystego układu wnętrza. Perforowane płyty montażowe pozwolą na instalowanie w ramach jednej obudowy rozmaitych akcesoriów, jak router, switch lub też wzmacniacz TV – i ich zamianę związaną ze zmianą dostawcy mediów.

Rozdzielnica elektryczna

Urządzenia do płyty przymocujemy za pomocą blachowkrętów albo opasek zaciskowych. Na rynku dostępne są również rozwiązania w postaci poziomych półek na urządzenia, jednakże w obliczu montażu większego urządzenia albo modernizacji systemu, mogą one wykazać się niedostateczne – panele perforowane pozwolą na większą sprężystość w montażu konstrukcje rozdzielnicy, co w wypadku aparatów prowadzących w instalacjach automatyki oraz sterowania jest zwłaszcza istotne.

Dodatkowo wykorzystane rozwiązania mają wpływ na atrakcyjność wnętrza urządzenia. Dodatkowo rozdzielnica może być zaopatrzona w samozaciski i uchwyty do łączenia przewodów w tylnych częściach rozdzielnicy, co umożliwia dostęp do okablowania oraz gwarantuje ich przejrzysty układ. W instalacji przewodów pomagają także zaczepy grzebieniowe w górnej oraz dolnej części rozdzielnicy – przewody mocowane są opaskami zaciskowymi, więc w sposób automatyczny (takiego zabezpieczenia przewodów wymaga się przede wszystkim w rozdzielniach umieszczonych w ścianach szkieletowych). Poznaj nasze rozdzielnice i obudowy w dobrym sklepie elektrycznym.

Rozdzielnice multimedialne 

Produktów : 10

Rozdzielnica multimedialna

Rozdzielnice multimedialne to obudowy, w jakich umieszczamy wszelkie akcesoria multimedialne, potrzebne do obsługi sygnałów informacyjnych w domu albo mieszkaniu. Najistotniejsze pytanie, które należy zadać przy ich projektowaniu to: z jakich multimediów będzie korzystać użytkownik? Od tego zależy system wewnętrzny i wielkość rozdzielnicy. Co ciekawe, obudowy multimedialne pozwolą na montaż paru typów instalacji. Jedna ogólna szafka multimedialna spełnia zadania szafki teletechnicznej do tv kablowej, satelitarnej, alarmowej i przeciwpożarowej.

Rozdzielnica multimedialna natynkowa

Rozdzielnice multimedialne oraz elektryczne powinny być umieszczane koło siebie (w zabudowie poziomej albo pionowej – stosowne łączniki umożliwią obu urządzeniem pewny montaż oraz doskonałe przyleganie), tworząc swego typu element centralny, do jakiego będą wyprowadzone wszelkie podłącza w budynku. Znaczy to, iż jeden element centralny ma spełniać zarówno funkcję wspierającą oraz teletechniczną. Tego typu obudowy pozwolą na dobrą realizację zadania interfejsu komunikacyjnego, więc korzystania z dowolnych mediów.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl