Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Producent

Programator czasowy jak ustawić

Popularne na rynku programatory czasowe wykorzystywane są do zarządzania wszystkimi urządzeniami elektrycznymi. Najczęściej wykorzystywane są do sterowania bojlerami służącymi do podgrzewania wody, do sterowania oświetleniem w akwarium, do sterowania lampami znajdującymi się w domu lub ogrodzie, a także do sterowania urządzeniami AGD, takimi jak pralki czy zmywarki. Przy wyborze konkretnego urządzenia, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na cykl pracy wyłącznika. Do wyboru jest wersja tygodniowa lub dzienna. W przypadku sterowania tygodniowego, można ustawić wyłączanie urządzenia w zależności od dnia tygodnia.

Programator czasowy na szynę

Przydatne to jest przy pracy bojlera, gdy na przykład nikogo nie ma w domu od poniedziałku do piątku, a dopiero w weekendy domownicy spędzają więcej czasu w domu. W przypadku programatora dziennego, sterowanie urządzeniem odbywa się w trybie 24-godzinnym. Urządzenie może wyłączać lub włączać się na przykład co 15 minut na 20 minut. Programatory czasowe mogą mieć różny sposób podłączania do zasilania. Najpopularniejsze są te, które wkłada się do gniazdka elektrycznego. Dostępne są jednak również te, które podłączane są poprzez szynę DIN. Zazwyczaj taki programator montuje się w szafce bezpieczeństwa i jest wtedy wykorzystywany do sterowania obwodami oświetlenia.

Programatory czasowe 

Jest 1 produkt

Wyłącznik czasowy

W dzisiejszych czasach, dla wielu osób ważne jest poszukiwanie sposobów na oszczędzanie energii. Rachunki za prąd są największymi, jakie każdy musi płacić. Dlatego w wielu domach oraz mieszkaniach pojawiają się programatory czasowe lub wyłączniki czasowe. Są to urządzenia, na których ustawia się czas, kiedy ma wyłączyć się oświetlenie w domu, konkretne urządzenie lub listwa zasilająca. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić sporo energii. Niweluje również problem z zapominalstwem.

Programator czasowy

Działanie programatora czasowego jest bardzo proste. O ustalonej wcześniej godzinie programator wyłącza konkretne urządzenie lub całe oświetlenie w domu. Wyłącznik czasowy można ustawiać przy użyciu przycisków, pokrętła lub w formie elektronicznej. Aby system zadziałał, musi być włączony do kontaktu, a kontrolowane urządzenie do programatora. Na rynku dostępne są również wyłączniki, które można wbudować w konkretne urządzenie elektryczne.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl