Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Licznik energii

Obecnie bardzo popularne są liczniki inteligentne, które nazywane są również licznikami zdalnego odczytu. Odbiorca energii może monitorować zużycie energii w czasie rzeczywistym. Użytkownik może przesyłać do dostawcy energii bezpośrednie informacje o tym, jakie zużycie prądu występuje w danym miesiącu czy kwartale. Dzięki temu, użytkownik otrzymuje faktury rzeczywiste, zamiast faktur prognozowanych. Pojawia się na nich rzeczywiste zużycie energii i za taką właśnie użytkownik płaci. Mając w swoim domu liczniki inteligentne, można kupować energię w systemie pre-paid.

Licznik energii elektrycznej elektroniczny

Kiedy przychodzi czas na wymianę licznika na nowy? Przede wszystkim wtedy, gdy ważność daty legalizacyjnej zostanie przekroczona. Okres ten wynosi 8 lub 15 lat, w zależności od rodzaju licznika. Gdy już przychodzi czas na wymianę licznika, warto pomyśleć o tym najnowszej generacji. Wiele można wtedy na tym zyskać.

Liczniki energii elektrycznej 

Produktów : 5

Licznik energii elektrycznej

Licznik energii elektrycznej to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Jest to przyrząd pomiarowy, którego jednostką miary jest powszechnie stosowana przez dostawców energii elektrycznej kilowatogodzina, czyli kWh oraz megawatogodzina, czyli MWh. Ważnym elementem każdego licznika jest trwały magnes. Jeżeli zostanie uszkodzony, może dochodzić do zawyżania naliczania energii, co będzie skutkowała płaceniem bardzo wysokich rachunków za prąd. Każdy licznik elektryczny składa się z układów scalonych. Pomiar odbywa się na podstawie generowanych impulsów, które następnie przeliczane są na pobraną energię.

Licznik elektryczny

Licznik elektryczny musi zostać zainstalowany przez zakład energetyczny. Można to zrobić dopiero wtedy, gdy zostanie przeprowadzony pomyślny odbiór techniczny całej instalacji elektrycznej znajdującej się w domu. Każdy licznik elektryczny musi być wyposażony w dwie plomby. Jedną plombę montuje zakład energetyczny. Ma to zapobiec jakiemukolwiek przełączaniu z pominięciem licznika. Drugą plombę zakłada Główny Urząd Miar, który potwierdza poprzez to sprawność licznika energii.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl