Kategorie
Menu

Kategorie

Puszka elektroinstalacyjna Elektro-Plast

Na każdej puszce znajdują się następujące oznaczenia:  IP-20, IP-42, IP-44, IP 55. Wskaźniki te oznaczają klasę szczelności puszki i ochrony przed wilgocią oraz czynnikami zewnętrznymi. Puszki elektroinstalacyjne dostępne są w różnych wymiarach, na przykład 65 x 35 x 65 mm czy 80 x 52 x 80 mm. Można wybrać także kształt puszki. Mogą być kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Dostępne są w wersji pojedynczej, podwójnej lub potrójnej. Jeżeli chodzi o kolory, to najczęściej dostępne są puszki w kolorze białym, pomarańczowym, czarnym lub szarym. Są to więc standardowe kolory.

Puszki elektroinstalacyjne 

Produktów : 76

Puszka elektroinstalacyjna

Instalacja elektryczna składa się z wielu elementów. Jednym z podstawowych jest puszka elektroinstalacyjna. Jest to element niewidoczny w budynku, ponieważ zazwyczaj jest montowany pod tynkiem. Warto jednak wiedzieć, jakie właściwości mają puszki elektroinstalacyjne i do czego służą.

Puszki elektroinstalacyjne podtynkowe

To, jaka puszka elektroinstalacyjna zostanie wybrana, w dużej mierze zależy od zastosowanego przewodu elektrycznego, a także od liczby rozgałęzień. Równie ważne jest przeznaczenie samej puszki. Jeżeli puszka ma być wykorzystywana do ochrony połączeń elektrycznych, należy zdecydować się na puszkę połączeniową. Jeżeli jednak ma być wykorzystywana tylko do zamontowania osprzętu, należy wybrać model, który ma właśnie takie przeznaczenie.

Puszki elektroinstalacyjne natynkowe

Wszystkie puszki elektroinstalacyjne są wykonywane z tworzyw sztucznych. Zazwyczaj montuje się je przed położeniem tynku na domu. Oczywiście dostępne są także puszki, które można zamontować na tynku. Jest to rozwiązanie dostosowane do potrzeb osób, które wykonują przeróbki instalacyjne w domach już istniejących. Puszki natynkowe odznaczają się znacznie większą szczelnością niż puszki podtynkowe. Głównie dlatego, że są narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Trzeba jednak pamiętać, że ich wygląd nie jest aż tak bardzo atrakcyjny, dlatego jeżeli mamy tylko taką możliwość, warto stawiać na puszki podtynkowe, które po prostu są niewidoczne. Dzięki temu w żaden sposób nie będą odwracały uwagi od wyglądu tynku.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl