Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Szyna grzebieniowa 3 fazowa

W zależności od przekroju dzielimy je na szyny typu O, C oraz G. Pierwsze z przekroju przypominają kapelusz lub literę O i mają szerokość 35 mm. Oznacza się je symbolami: DIN-3, TH 35 lub TS 35, a mocuje się je w domach i garażach. Szyny typu C przypominają literę „C” i występują w szerokości od 20 do 50 mm. Oznaczane się je symbolami: C20, C30, C40 oraz C50 i wykorzystuje się je w sieciach o średnim poborze mocy.

Szyny elektryczne

Szyny typu G z wyglądu nieco przypominają szyny typu C. Jeden z brzegów mają jednak wywinięty do środka, co upodabnia je do litery G. Mają szerokość 32 mm, a oznaczone są symbolami: DIN-1 oraz TS 32. Ich przeznaczeniem są sieci o dużym poborze nocy.

Szyny łączeniowe widełkowe i sztyftowe 

Produktów : 5

Szyna grzebieniowa

Szyny nie służą do mocowania aparatury modułowej do skrzynki rozdzielczej. Ich zadaniem jest zapewnienie dopływu prądu do wszystkich urządzeń. Swoją nazwę zawdzięczają wystającym stykom łączeniowym z wyglądu przypominających grzebień. Występują one w odmianach 1-biegunowej, 2-biegunowej, 3-biegunowej oraz 4-biegunowej. Można także spotkać szyny łączeniowe o przekrojach 10 i 16 mm2. Odległość między kolejnymi zębami wynosi tu 125 mm, a prąd znamionowy przez nie przepływający nie może przekroczyć 63 A.

Szyny prądowe LC

Szyny montażowe, bo tak też są nazywane, wykonane z ocynkowanej stali. Służą montażowi włączników różnicowoprądowych, wyłączników nadprądowych czy innych urządzeń elektronicznych aparatury modułowej. Stosuje się je w skrzynkach rozdzielczych w domach, jak również i przemyśle.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl