Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Styczniki Legrand

Styczniki podzielić można na kilka rodzajów. Te przeznaczone do pracy w układach zasilanych prądem przemiennym dzielimy na styczniki ST25-20, ST25-30, ST40-40 oraz ST63-40. Pierwsze składają się z dwóch par styków i elektromagnesu, który aktywuje się przy natężeniu prądu na cewce od 20 A do 25 A. Drugie posiadają trzy pary styków, a załączają się, kiedy natężenie prądu na cewce oscyluje między 25 A i 30 A. Styczniki Legrand ST40-40 mają cztery pary styków załączających się przy natężeniu prądu wynoszącym 40 A.

Styczniki Hager

Ostatnie natomiast ST63-40 posiadają cztery pary styków, które załączane są przy natężeniu prądu powyżej 60 A. Poza tym wyróżniamy jeszcze styczniki wyposażone w załączający się mechanizm magnetyczny lub pneumatyczny przeznaczone do pracy w układach zasilanych prądem stałym oraz styczniki uniwersalne. Te mogą pracować zarówno z prądem stałym, jak i przemiennym.

Styczniki modułowe 

Produktów : 28

Styczniki elektryczne

Styczniki modułowe to swego rodzaju łączniki wyposażone w jedną bądź też więcej par styków roboczych zamkniętych za pomocą elektromagnesu. W takim stanie pozostają one aż do czasu, dopóki natężenie prądu na cewce nie spadnie poniżej określonego poziomu. Kiedy dochodzi do przerwania obwodu, styki uwalniane są przez mechanizm sprężynowy, a obwód zostaje otwarty.

Styczniki modułowe

Wykorzystuje się je przy załączaniu silników elektrycznych, urządzeń modułowych, grzałek, pomp i wentylatorów. Znaleźć można je również w instalacjach alarmowych, służących do załączania syren i systemów gaśniczych.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl