Kategorie
Menu

Kategorie

Ogranicznik przepięć D

Z kolei ograniczniki hybrydowe typu „1+2” zapewniają ochronę przed przepięciami atmosferycznymi, które spowodowało uderzenie pioruna w obiekty znajdujące się w sąsiedztwie linii napowietrznych bądź też bezpośrednio w linie nn. Stanowią też zabezpieczenie przed przepięciami łączeniowymi. Instaluje się je też przed licznikiem, chroniąc układ pomiarowy.

Ograniczniki przepięć typu 2 chronią instalację elektryczną, która zabezpiecza przed skutkami przepięć, powstałych w wyniku pośrednich wyładowań atmosferycznych bądź procesów łączeniowych w sieci elektrycznej. Z kolei ograniczniki typu 3 przed przepięciami chronią czułe sprzęty.

Ograniczniki przepięć 

Produktów : 21

Ogranicznik przepięć

Nie ma wątpliwości, że ograniczniki przepięć w instalacjach elektrycznych odgrywają bardzo istotną rolę. Dzięki nim zyskujemy bowiem ochronę przed przepięciami urządzeń elektrycznych czy elektronicznych, które powstają z powodu wyładowań atmosferycznych lub w następstwie awarii sieci elektroenergetycznych. Przepięcia powstają w efekcie załączania lub wyłączania nieobciążonej linii napowietrznej czy na skutek uderzenia pioruna w linię napowietrzną. Tym samym wyróżniamy różne ograniczniki przepięć.

Ogranicznik przepięć B C

Ograniczniki typu 1 gwarantują ochronę instalacji elektrycznej i odbiorników do niej podłączonych. Te najczęściej montuje się na początku instalacji zasilanej z sieci napowietrznej lub z linii kablowej. Ich zadaniem jest też odprowadzenie do uziomu prądu piorunowego, który powstaje po bezpośrednim uderzeniu pioruna w sieć zasilającą.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl