Wyłączniki różnicowo-nadprądowe
Menu

Kategorie

Filtry

Sam wyłącznik różnicowonadprądowy jest do złudzenia podobny to zwykłego wyłącznika różnicowo-prądowego. RCBO jest jednak szerszy i ma szerokość dwóch pojedynczych modułów. Składa się on również z klawisza załączającego wyłącznik, tabliczki znamionowej zawierającej schemat funkcjonowania przycisku test, przycisk testowy oraz dwie pary zacisków. Jedna jest na obwód pierwotny, druga z kolei na wtórny.

Na taki wyłącznik postawić warto z powodu oszczędności miejsca w rozdzielnicy. Ponadto jest to najlepsze zabezpieczenie wyłącznika nadmiarowo-prądowego. Skoro i tak na te postawić trzeba, ten wybór wydaje się najbardziej racjonalny.

Wyłączniki różnicowo-nadprądowe 

Ilość wszystkich produktów: 22

Każdy wyłącznik różnicowonadprądowy (RCBO) składa się z dwóch istotnych elementów, a mianowicie wyłącznika różnicowo-prądowego oraz wyłącznika nadmiarowo-prądowego.

Wyłącznik nadmiarowo-prądowy typu S zwany też „eSem” spotkać możemy dziś w niemal każdej rozdzielnicy. Zabezpiecza on przewody przed nadmiernym prądem, który w nich płynie. Przypomnijmy, że może to doprowadzić do jego przegrzania, a nawet przepalenia.

Zadania wyłącznika róznicowo-prądowego są dwa. Sprawdza on czy część prądu płynącego w obwodzie elektrycznym płynie właściwie. Poza tym sprawia on, że prąd jest na tyle niewielki, iż nie powoduje wyzwolenia wyłącznika nadprądowego. Co więcej, kiedy nawet dotkniemy przewodu z napięciem, prąd spływa do ziemi.

©  Wszystkie prawa zastrzeżone eelektryka.com 2018    projekt i realizacja: liczi.pl