Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Przekaźniki instalacyjne dzięki uniwersalnym możliwościom użytkowym, wykorzystywane są głównie w budownictwie mieszkaniowym. Służą do załączania urządzeń oświetleniowych , wentylacyjnych, grzewczych, rolet, żaluzji, lamp gazowych i żarowych, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji. Wśród polskich producentów, najbardziej wyróżniają się firmy Eaton oraz F&F. 

Eaton Electric.

Firma Eaton jest znanym producentem w branży elektrotechnicznej, a także systemów rozdziału energii niskiego napięcia, aparatury instalacyjnej, zabezpieczającej i łączeniowej. Jej produkty gwarantują najwyższą jakość zgodnie ze standardami ISO 9001. Przekaźniki instalacyjne produkowane przez firmę Eaton zapewniają łatwe pomiary, elastyczne planowanie oraz niezawodne monitorowanie. 

Charakterystyka przekaźników instalacyjnych Eaton

Przekaźniki instalacyjne (elektromagnetyczne) serii Z-R dedykowane są do przełączania obwodów. Zapewniają wytłumione odgłosy pracy i szybki montaż na standardową szynę 35mm. Na czole aparatu zamontowane zostały zarówno przycisk do ręcznego uruchamiania, jak również przycisk do sygnalizowania pozycji styków wyjściowych. Przekaźniki instalacyjne firmy Eaton produkowane są z trudnopalnych materiałów, które nie zawierają chloru i halogenu. Na swoje produkty, Eaton Electric udziela dwuletniej gwarancji. 

F&F.

Innowacyjne rozwiązania, współpraca ze środowiskami naukowymi i dwudziestoletnia historia firmy, to gwarancja wysokiej jakości przekaźników instalacyjnych, produkowany przez firmę F&F. W swojej ofercie posiadają kilkadziesiąt rodzajów przekaźników elektromagnetycznych, jak również szeroką gamę innych produktów z zakresu automatyki domowej i przemysłowej. 

Charakterystyka przekaźników instalacyjnych firmy F&F

Przekaźniki instalacyjne firmy F&F to głównie przekaźniki elektromagnetyczne w obudowie jednomodułowej, do bezpośredniego montażu na szynie 35mm. Przełączenie styku jest możliwe dzięki podaniu napięcia zasilania na cewkę przekaźnika. Lampka LED w kolorze zielonym sygnalizuje załączenie przekaźnika. W momencie zaniku napięcia zasilania, styk powraca do pierwotnej pozycji. Producent zapewnia wysoką jakość przekaźników, oraz udziela dwuletniej gwarancji na swoje produkty. 

Przekaźniki instalacyjne produkowane zarówno przez firmę Eaton, jak i F&F, charakteryzują się niezawodnością oraz wysoką jakością. Cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród użytkowników. Dzięki dostępności wielu wariantów, każdy klient znajdzie dla siebie właściwy produkt.

Przekaźniki instalacyjne 

Produktów : 15

Przekaźnik jest urządzeniem elektrycznym, służącym do spowodowania nagłej zmiany stanu w jednym lub większej liczbie obwodów. Muszą przy tym być spełnione odpowiednie warunki wejściowe. Przekaźnik reaguje na zmianę określonej wejściowej wielkości fizycznej w taki sposób, że przekraczając pewną wartość, sygnał wyjściowy zmienia się skokowo. 

Rodzaje przekaźników instalacyjnych

Rozróżniamy następujące rodzaje przekaźników:

  • elektromagnetyczne
  • statyczne
  • cyfrowe
  • czasowe
  • priorytetowe
  • zatrzaskowe
  • bezpieczeństwa

Przekaźniki elektromagnetyczne

Przekaźniki elektromagnetyczne działają na zasadzie elektromagnesu, gdzie prąd, który płynie w zwojnicy, wywołuje pole magnetyczne. Pole magnetyczne z kolei przyciąga stalową zworę, odpowiedzialną za otwieranie lub zamykanie odpowiedniego styku lub ich zestawów.

Przekaźnik posiada trzy układy:

  • Układ odbiorczy, który składa się ze zwojnicy nawiniętej na stalowy rdzeń. Układ odpowiedzialny jest za odbiór zasilania prądu stałego lub przemiennego o małej częstotliwości.
  • Układ pośredniczący, który odpowiedzialny jest za zmianę energii elektrycznej układu odbiorczego na energię strumienia magnetycznego. Pojawia się on w obwodzie magnetycznym, którego części składowe to rdzeń, zwory i jarzma. 
  • Układ wykonawczy, który pod wpływem działania zwory, uruchamia zestawy styków.

Prąd, który płynie w cewce produkuje strumień magnetyczny. Przyciąga on zworę do rdzenia. Ruch zwory oddziałuje na zestaw sprężyn stykowych. 

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl