Kategorie
Menu

Kategorie

Wyłącznik różnicowoprądowy schemat

Wyłączniki różnicowoprądowe znajdują zastosowanie jako ochrona dodatkowa, zaraz obok samoczynnego wyłącznika zasilania. Zazwyczaj wyłączniki różnicowoprądowe są montowane w układzie sieci TN-S oraz TN-C-S. Znajdują one także zastosowanie w sieciach TT oraz czasem w IT. W przypadku wyłączników różnicowoprądowych warto także wspomnieć o napięciu znamionowym. Należy pamiętać, że napięcie znamionowe wyłącznika nie powinno być mniejsze od napięcia znamionowego sieci, w której on został zainstalowany.

Wyłącznik różnicowoprądowy zasada działania

Do wyłączników różnicowoprądowych można również dokupić dodatkowe akcesoria. Wśród najbardziej popularnych można wymienić styki pomocnicze, które pozwalają na zdalną sygnalizację zadziałania wyłącznika lub na zarządzanie obwodem kontrolnym. Styki pomocnicze sygnalizują również połączenia styków głównych wyłączników.

Wyłączniki różnicowoprądowe 

Produktów : 39

Wyłącznik różnicowo prądowy podłączenie

Wyłączniki różnicowoprądowe to elektryczne urządzenia zabezpieczające, których zadaniem jest rozłączenie obwodu, gdy dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu instalacji elektrycznej. Wyłącznik różnicowoprądowy odetnie zasilanie, jeżeli prąd elektryczny wychodzący z danego obwodu nie jest równy prądowi wpływającemu. Dzięki temu użytkownik instalacji elektrycznej uzyskuje ochronę przed porażeniem elektrycznym podczas dotknięcia się urządzenia, które nie działa prawidłowo. Ponadto, można ograniczyć również skutki uszkodzenia urządzeń elektrycznych podpiętych do danej sieci. Nie dojdzie do pożaru, który pojawia się w skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

Wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym

Ważnym elementem w każdym wyłączniku różnicowoprądowym są zestyki torów prądowych wraz z zamkiem i dźwignią załączającą. Ważnym elementem jest również wyzwalacz różnicowoprądowy, którego rolę pełni przekaźnik spolaryzowany. Dostępny jest także przekaźnik Ferrantiego, którym najczęściej jest pierścień ferromagnetyczny. Przez niego przechodzą przewody fazowe i przewody neutralne. Dzięki temu, że występuje tutaj obwód testowania, zawsze można wyłącznik różnicowoprądowy sprawdzić podczas eksploatacji. Można będzie wtedy przekonać się, czy działa poprawnie.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl