Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Wyłącznik czasowy

Zegary sterujące (programatory czasowe)  można wykorzystać do zarządzania wieloma urządzeniami elektrycznymi. Najczęściej stosuje się je do sterowania bojlerem grzejącym wodę, sterowania oświetleniem w akwarystyce, sterowania oświetlenie w domu, a także do sterowania urządzeniami AGD takimi jak, na przykład pralka czy zmywarka. Przy wyborze konkretnego programatora, należy zwrócić na uwagę na maksymalne obciążenie, jakiemu może on podołać. Jest to bardzo ważny parametr, który pokaże nam, czy dane urządzenie spełni nasze oczekiwania.

Programator czasowy jak ustawić

Powinniśmy również upewnić się, jaką moc ma urządzenie, które chcemy podpiąć do programatora. Dzięki temu uda się wybrać sprzęt, który w pełni będzie spełniał oczekiwania. Warto nabywać jedynie te programatory, które posiadają odpowiednie certyfikaty oraz zabezpieczenia. Tylko takie sprzęty będą bezpieczne dla naszego urządzenia i można będzie je bez trudu wykorzystać w swoim domu do wprowadzania realnych oszczędności, jeżeli chodzi o energię elektryczną.

Zegary sterujące analogowe i cyfrowe 

Produktów : 8

Programator czasowy

Zegary sterujące (programatory czasowe) to urządzenia, dzięki którym można wprowadzić znaczne oszczędności energii do swojego domu. Wiele osób marzy o tym, aby płacić małe rachunki za prąd. Dzięki tym urządzeniom to marzenie może stać się realne. Wystarczy, że programator zostanie ustawiony na odpowiedni czas, a oświetlenie wyłączy się automatycznie. Można zaprogramować tak każde urządzenie elektryczne znajdujące się w domu. Działanie programatorów czasowych jest bardzo proste.

Zegar sterujący

O ustalonej godzinie programator wyłącza urządzenie podłączone do niego. Również sama konfiguracja urządzenia, a także instalacja nie jest skomplikowana. Każdy programator czasowy działa w ten sam sposób, niezależnie od typu i modelu, z jakim mamy do czynienia. Ustawianie czasu odbywa się albo za pomocą przycisków lub pokrętła, albo w wersji elektronicznej, na specjalnym panelu sterującym. Aby urządzenie mogło działać, należy podłączyć wyłącznik do kontaktu, a kontrolowane urządzenie do programatora. Istnieją także programatory, które można wbudować w dany sprzęt elektryczny.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl