Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Producent

Hurtownia elektryczna

Popularny jest przede wszystkim przełącznik fazowy PF-431. Przeznaczony jest on do zasilania odbiorników, w których prąd nie przekracza 16A. Jedno z wejść zasilających ma w tym przypadku status priorytetowy. Podłączona pod to wejście faza ma status priorytetowy. Oznacza to, że jeżeli ta faza będzie działała prawidłowo, zasilanie będzie zawsze załączane na wyjściu. Jeżeli dojdzie do spadku napięcia w fazie priorytetowej poniżej 190V, układ elektryczny zostanie przełączony na wyjście kolejnej fazy.

Sklep elektryczny

Automatyczny przełącznik faz ten jest najczęściej stosowany, ze względu na niewielkie obciążenie wewnętrzne styków. Wykorzystuje się go do zabezpieczania ciągłości zasilania urządzeń o niewielkim poborze mocy, ale takich, których działanie ma duże znaczenie. Dlatego, przełącznik PF-431 wykorzystywany jest w sterownikach pieców centralnego ogrzewania, sieciach komputerowych, a także w grzałkach w akwariach. Przełączniki faz działające w prawidłowy sposób są w stanie zadbać o właściwe zasilanie urządzeń oraz całej instalacji elektrycznej. Istotne jest, aby korzystać jedyne z tych, które są właściwie dobrane do danej mocy urządzenia. Dzięki temu działanie przełączników fazowych może być właściwe i w pełni niezawodne.

Automatyczne przełączniki faz 

Produktów : 2

Przełącznik faz

Automatyczny Przełączniki faz są wykorzystywane do zwiększenia niezawodności zasilania odbiorników jednofazowych. Można powiedzieć, że stanowią one jednofazowe układy samoczynnego załączania rezerwy. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest ciągłe zasilanie napięciem o właściwych parametrach. Znajdują zastosowanie w:
•    urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych,
•    sieciach komputerowych i telekomunikacyjnych,
•    telewizjach kablowych,
•    systemach alarmowych.

Automatyczny przełącznik faz

Wszystkie przełączniki faz działają na tej samej zasadzie. Na wejście przełącznika jest doprowadzane napięcie trójfazowe, a na jego wyjście napięcie jednofazowe wynoszące 230 V AC. Jest to napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektryczny przełącznika kontroluje wartość napięć doprowadzonych faz w taki sposób, aby napięcie wyjściowe nie było mniejsze niż ustalona wartość. Faza z prawidłowymi parametrami kierowana jest na wyjście przełącznika.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl