Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Rodzaje taśm LED

Szczelność: IP20 – taśma niewodoodporna (niehermetyczna), która nie powinna mieć styczności z wilgocią. IP44 – taśma hermetyczna, odporna na wilgoć, parę albo zachlapanie wodą. IP68 – taśma w pełni wodoszczelna, niewrażliwa na bezpośredni kontakt z wodą, a nawet zanurzenie. Jeśli kupowana przez nas taśma LED nie jest oferowana w zestawie z zasilaczem, koniecznie trzeba odpowiednio go dobrać. Moc wyjściowa zasilacza musi być dostosowana do mocy taśmy, którą będziemy zasilać. W zależności od rodzaju diod i ich zagęszczenia, na 1 mb taśmy przypada konkretna moc. Kiedy wiadomo już jaki odcinek będziemy podłączać do zasilacza, można zdecydować jakiej ma być mocy.

Wodoodporne taśmy oświetleniowe LED

Taśmy LED są sprzedawane w konkretnych odcinkach, np. 5m a dla ułatwienia producenci taśm LED określają jaka jest moc całkowita konkretnego odcinka, na przykład 24W. Ponieważ taśma LED jest przystosowana do cięcia wg potrzeb, więc przy skróceniu oryginalnego odcinka, również zasilacz można dobrać nieco słabszy. Z drugiej strony - przy połączeniu kliku taśm LED zasilacz powinien być relatywnie mocniejszy. Podobnie jak taśmy, również zasilacze można podzielić wg klasy szczelności. W miejscach, gdzie zasilacz może być narażony na bezpośrednie działanie wody (na przykład w kuchni lub w łazience), warto zastosować zasilacz hermetyczny, którego szczelna obudowa zapobiegnie powstaniu zwarcia w instalacji i uszkodzenia układu.

Taśmy LED 

Produktów : 18

Taśma LED

Oświetlenie tylu LED, to obecnie najbardziej popularne energooszczędne rozwiązanie w branży elektrycznej. Jednym z chętnie wybieranych produktów są taśmy LED. Mają one podwójne zastosowanie - stanowią źródło światła i element dekoracji. Na co zwrócić uwagę kupując taśmę LED? Jeśli mowa o świetle jednokolorowym białym, to rozróżniamy barwę białą ciepłą (WW – warm white), białą neutralną (NW – neutral white) i białą zimną (CW – cold white). Dobierając taśmę LED pod kątem barwy trzeba zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Profil do taśmy LED

Barwa ciepła jest najbardziej zbliżona do klasycznej żarówki i jest najczęściej stosowana w mieszkaniach, w miejscach, gdzie nie tyle chodzi o ilość światła, a o wytworzenie klimatu domowego ciepła. Im "chłodniejsza” barwa, tym bardziej pasuje do oświetlenia biurowego i przemysłowego. Innym rodzajem są taśmy wielokolorowe, czyli tzw. RGB. Konkretny kolor osiąga się poprzez kombinację trzech kolorów - czerwonego (R - red), zielonego (G - green) i niebieskiego (B - blue). Stopień natężenia oświetlenia generowanego przez taśmy LED jest uzależniony od czynników: Rodzaj diod LED, Diody SMD 3528 - stosuje się, aby osiągnąć efekt delikatnego podświetlenia, na przykład wnęk lub schodów.

Listwa do taśmy LED

Diody SMD 5050 – stosuje się je w przypadkach, gdy jest potrzebna większa ilość światła, na przykład do podświetlenia blatu kuchennego. Diody SMD 5630 – stosuje się w przypadku konieczności zapewnienia dużej ilości światła, kiedy np. oświetlenie LED ma zastąpić tradycyjną żarówkę. Zagęszczenie diod LED: 30 diod/1mb – mniejsze natężenie światła, 60 diod/1mb – większe natężenie światła, 120 diod/1mb – bardzo silne natężenie światła

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl