Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Producent

Ściemniacz oświetlenia 230v

Dostępnych jest wiele rodzajów ściemniaczy elektrycznych. Występują m.in. ściemniacze do oświetlenia podłogowego. Zakres działania ściemniaczy jest jednak za każdym razem taki sam. Każdy z nich ma minimalną oraz maksymalną moc źródeł światła, którymi może zarządzać. Dzięki temu, że ściemniacz zostanie dobrany do źródeł światła zgodnych z mocami, którymi może zarządzać, będzie działał bez żadnych problemów. Na przykład, jeżeli ściemniacz ma zakres pracy od 40W do 300W, a podłączona do niego żarówka będzie miała moc 25W, może mrugać lub wcale nie działać. Dlatego też ważne jest, aby dobierać ściemniacze we właściwy sposób.

Ściemniacz oświetlenia

Dzięki temu można będzie cieszyć się z tego, że wszystko będzie działało właściwie. Nowoczesne ściemniacze elektryczne bez żadnych problemów współpracują zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym oświetleniem ledowym. Dostępne są specjalne wersje ściemniaczy, które można wykorzystać właśnie w przypadku takiego oświetlenia. Informacje o tym, w jakim zakresie można regulować oświetlenie ledowe, znajdują się zawsze na opakowaniu kupowanego urządzenia. Warto wprowadzać oszczędności w energii elektrycznej poprzez stosowanie ściemniaczy elektrycznych. Są to urządzenia proste w obsłudze i bardzo przydatne. Sprawdzą się świetnie w każdym budynku.

Ściemniacze 

Produktów : 2

Ściemniacz do led

Ściemniacze elektryczne to urządzenia, dzięki którym można zmniejszyć wydatki na energię elektryczną w każdym budynku. Oszczędności mogą sięgać nawet 50% dotychczas płaconej wartości. Są związane z możliwości obniżenia mocy oświetlenia wykorzystywanego w budynku. Jeżeli ściemnisz żarówkę ze 100 W do 60 W, zaoszczędzonych zostaje sporo W. Każdy ściemniacz elektryczny może współpracować z elektronicznymi transformatorami.

Ściemniacz do led

Można je wykorzystywać w przypadku oświetlenia działającego zarówno pod napięciem 12 V, jak i 230 V. Jak widać, zakres zastosowania jest więc bardzo szeroki. Dostępne są również specjalne ściemniacze do LED-ów. Trzeba pamiętać, że ściemniacz obsługujący sieć mającą 12 V, należy zamontować przed transformatorem.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl