Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Barwa światła

Strumień świetlny (lm)

Moc (W)

Współpraca ze ściemniaczem

Rodzaj źródła światła

Żarówka halogenowa

Żarówki halogenowe, dostępne w naszej ofercie, są także żarówkami gazowanymi, które, w odróżnieniu od reszty, oprócz wypełnienia gazem obojętnym, dodatkowo zawierają w sobie pierwiastek chemiczny z 17 grupy układu okresowego, zwanej halogenami. Najczęściej stosowanym halogenem w żarówkach jest jod. W bańce żarówki następuje reacja chemiczna, której skutkiem jest łączenie się jodu z wolframem. Przy samym włóknie wolframowym związek ten rozpada się na jod i wolfram, dzięki czemu wyparowany wolfram znajdujący się przy ściance żarówki, nie osiada na niej. Zjawisko to nazywa się halogenowym cyklem regeneracyjnym. Dzięki temu uzyskuje się wyższą sprawność świetlną po podwyższeniu temperatury żarnika do 3200k. Oferujemy żarówki halogenowe generujące światło białe, a także żółte, czerwone i fioletowe.

Żarówki żarowe podczerwieni

W ofercie mamy także żarówki żarowe podczerwieni, stosowane w przemyśle spożywczo-przetwórczym, skórzanym, lakierniczym idrukarskim. Żarówki emitują światło widzialne oraz promieniowanie bliskiej podczerwieni, a największa możliwa energia promieniowania przypada dla fal o długości od 1100 do 1300nm. Lampy wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie i apetyt zwierząt hodowlanych, tym samym wspierając Ich wzrost i rozwój. Sprawdza się w hodowli trzody chlewnej oraz kurcząt dostarczając komfort cieplny porównywalny ze światłem słonecznym. Żarówki dostępne w naszym sklepie wyposażone są w podwójny odłyśnik, dzięki któremu, przy tym samym zasilaniu i poborze energii, grzeje lepiej w porównaniu do standardowych promienników. Żarówki żarowe w naszym sklepie cechują się trwałością i pracują do 5000 godzin.

Żarówki tradycyjne i halogenowe 

Produktów : 18

Żarówki halogenowe

Aby móc oświetlić dom, garaż, lub inne miejsca przy pomocy przyrządów oświetleniowych, przyrządy te wymagają zamontowania źródeł światła. Najpopularniejszym źródłem światła są żarówki i mogą je Państwo nabyć w naszym sklepie.

Żarówki tradycyjne

Zasada działania tradycyjnej żarówki polega na przepływie prądu przez trudnotopliwy materiał (współcześnie wolfram, dawniej grafit) w formie cienkiego drutu, który po osiągnieciu wysokiej temperatury, wynoszącej około 2500-3000K, w wyniku przepływu prądu zaczyna generować światło. Część robocza, tj. drucik wolframowy podłączony do prądu, zamknięty jest w szklanej bańce w próżni lub w otoczeniu gazów szlachetnych ( np.: mieszanka argonu z 10% domieszką azotu). Najpowszechniej stosuje się standardowe żarówki ze szklaną bańką w kształcie gruszki, (typu A) z trzonkiem E27, zwanym także gwintem Edisona. Trwałość żarówki tradycyjnej jest ograniczona przez parowanie wolframu w wysokiej temperaturze. Wolfram parując, osadza się na wewnętrznej części szklanej bańki, tym samym przyćmiewając nieco światło emitowane z rozgrzanego włókna wolframowego. Parowanie włókna wolframowego sprawia, że z czasem staje się ono coraz słabsze i ostatecznie pęka.

Żarówki gazowane

Dla zwiększenia trwałości włókien wolframowych w niektórych żarówkach stosuje się wypełnienie gazem obojętnym. Dzięki temu parowanie wolframu z włókna jest ograniczone i następuje wolniej. To z kolei pozwala na wyższą temperaturę pracy włókna wolframowego. Pozyskuje się dzięki temu większą skuteczność świetlną i bielsze światło. Jest to jednak bardziej kosztowne rozwiązanie od żarówki próżniowej. Cena żarówki zależy od zastosowanego w niej gazu. Argon jest tańszy niż krypton i ksenon, dzięki którym można uzyskać jeszcze większą sprawność świetlną i bielsze światło. Zatem jakość światła wzrasta wraz z ceną.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl