Kategorie
Menu

Kategorie

Filtry

Dostępność

Producent

Gniazda na szynę w hurtowni elektrycznej

Jest to zupełnie inny rodzaj gniazdka niż francuskie. Gniazdka elektryczne niemieckie typu F również mają dwa otwory na przewody, a po bokach mają sprężynujące blaszki, które są innym rodzajem uziemienia ochronnego. Ich dużą zaletą jest symetryczność, więc wtyczkę możemy obrócić i wpiąć w każdy możliwy sposób. Wtyczki, które pasują do gniazdek to standardowe wtyczki typu C bez uziemienia wąskie i szerokie, wtyczki dualne, które posiadają otwór na bolec, ale także boczne blaszki do wtyczek typu F.

Akcesoria elektryczne

Jeśli wtyczka nie posiada specjalnych zagłębień na bokach, nie nadaje się do tego typu gniazdek. Nie da się też używać wtyczek nieposiadających otworów na bolec. Współpracujemy z polską marką LC TEC, która jest renomowanym importerem materiałów elektrycznych. Charakteryzuje ich rygorystyczna kontrola jakości produktów oraz dokładny wybór odpowiednich poddostawców. Znają oni rynek oraz branżę elektrotechniczną i dopasowują oferowane produkty do potrzeb każdego użytkownika: domowego, ale też firmowego. Jesteśmy pewni, że oferowane w naszym sklepie produkty tego dostawcy zagwarantują bezpieczne użytkowanie produktów.

Gniazdo na szynę 

Produktów : 3

Gniazdo na szynę DIN

W naszym sklepie znajdą Państwo wysokiej jakości gniazda montowane na szynie z dwoma rodzajami uziemienia: gniazda francuskie typu E z bolcem uziemiającym oraz gniazdo na szynę DIN elektryczne schuko typu F. W zależności od tego jakiego typu instalację elektryczną instalujemy w domu, mieszkaniu, budynku użytku publicznego, warsztatu itp. taki rodzaj gniazda wybierzemy. Najczęściej używanym w Polsce gniazdem jest gniazdo z bolcem, ale gniazda schuko też są chętnie używane. Gniazda elektryczne to ważny element każdego budynku użytkowego. Wszędzie korzystamy z gniazd różnego rodzaju. Dobre rozmieszczenie jest bardzo istotne w komfortowym użytkowaniu sprzętów różnego rodzaju.

Gniazdo z uziemieniem na szynę

Im więcej gniazdek tym lepiej i bliżej, aby móc podłączyć coś, co ma na przykład krótki kabel, ale też w sytuacji, gdy przemieszczamy się po dużym wnętrzu z urządzeniem z długim kablem. Przeznaczenie gniazdek jest bardzo szerokie. Gniazda francuskie to najczęściej używane gniazda w Polsce. Posiadają one dwa otwory do wprowadzenia przewodów, a nad nimi na środku znajduje się bolec podłączony do przewodu uziemiającego. Gniazda z uziemieniem na szynę używamy tam, gdzie przeprowadzony jest przewód z trzema żyłami.

Gniazdo na szynę w sklepie elektrycznym

Gniazda na szynę z bolcem są używane dla większego poczucia bezpieczeństwa. Tam gdzie będziemy podłączać do prądu sprzęt komputerowy, pralkę, lodówkę, sprzęt RTV, warto zastosować gniazdo z bolcem, ponieważ zapewnia ono ochronę przed porażeniem prądem. Pasuje do niego sporo rodzajów gniazdek. Wśród nich są: standardowe wtyczki typu C bez uziemienia, wtyczki dualne. Wtyczki, które nie posiadają specjalnego otworu na bolec, nie będą pasowały do tego typu gniazdka. Ich wadą jest to, że są niesymetryczne.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl