Kategorie
Menu

Kategorie

Jakie są rodzaje sterowników?

Sterowniki wyróżniamy przede wszystkim pod względem ilości wejść i wyjść tj. sygnałów, którymi dany sterownik powinien operować w sposób od siebie zależny. Warto zwrócić uwagę na dane takie jak np. napięcie wejścia/wyjścia w zależności od tego, czym planujemy sterować. Zupełnie inne sterowniki są potrzebne do sterowania wielkogabarytową maszyną produkcyjną, a inne do zapalenia diody na procesorze. Różnorodność dostawców powoduje, że przed zakupem należy również skupić się na aplikacji na smartfona, jaką proponuje dostawca oraz czy produkt jest łatwy w konfiguracji.

Jak sterować urządzeniami?

Po fizycznym montażu sterownika w układzie elektrycznym nadchodzi czas na sterowanie urządzeniem. Większość producentów sterowników dostarcza gotowe aplikacje, które po zainstalowaniu na smartfonie i sparowaniu z bieżącą siecią Wifi pozwalają na znalezienie urządzeń znajdujących się w zasięgu sieci. W zależności od stopnia skomplikowania urządzenia, liczby wejść i wyjść, można dowolnie konfigurować jak i używać. Najczęściej aplikacje są proste w obsłudze i nie wymagają fachowej wiedzy w temacie.

Dlaczego warto stosować elementy automatyki budynkowej?

Przede wszystkim ludzie decydują się na sterowanie własnym domem ze względu na komfort użytkowania. Jeśli zapomnimy wyłączyć czajnik, światło czy zamknąć drzwi, to przy racjonalnym rozmieszczeniu sterowników może się okazać, że będąc w zupełnie innym miejscu na świecie, będziemy w stanie panować nad sytuacją, którą pozostawiliśmy w swoim domu. Dodając monitoring do elementów automatyki możemy mieć pewność, czuć się bezpiecznie i spędzać spokojnie czas poza domem.

Sterowanie za pomocą WiFi/smartfona 

Produktów : 11

Odbiorniki, sterowniki bramy, rolet - automatyka budynkowa

W dzisiejszych czasach każdy posiada przy sobie cały czas jedną rzecz przy sobie - smartfona. Ludzie są uzależnieni od swoich urządzeń. Rozwój automatyki budynkowej i przemysłowej pozwala na sterowanie urządzeniami, które znajdują się w Twojej okolicy przy użyciu telefonu. Automatyka budynkowa dotyczy szerokiej gamy czujników, którymi można sterować. Najbardziej popularną dziedziną jest sterowanie temperaturą w domu czy mieszkaniu. W zależności od pory dnia, możesz łatwo ustalić i na bieżąco kontrolować jaka temperatura panuje w Twojej przestrzeni. Dzięki temu nie tylko zapewnisz komfort sobie i swojej rodzinie, ale również zoptymalizujesz rachunki

Po co stosować elementy automatyki budynkowej?

Nie tylko sterowanie temperaturą w domu może być wykonane przy użyciu sterowników. Ciekawym zastosowaniem jest również sterowanie oświetleniem przy użyciu zainstalowanej aplikacji na smarfonie. Wystarczy odpowiednio zainstalować odbiornik i będziesz mógł swobodnie gasić i zapalać światło w zależności od potrzeb. I podczas przerwy w pracy istnieje możliwość kontroli, czy światło zostało zgaszone przed wyjściem. Te dwa przykłady to tylko początek zastosowania. W podobny sposób można sterować drzwiami, roletami czy kontrolować zużycie mediów. Bardzo dobrym przykładem jest również sterowanie wentylacją. W dzisiejszych czasach i dramatycznie szybko rosnących cenach prądu, może się okazać, że inwestycja w elementy automatyki budynkowej zwróci się szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. To nie tylko bezpieczeństwo, ale także rachunki mogą spowodować, że zaczniemy szukać możliwości optymalizacji zużywanej energii.

©  Eelektryka.com 2020    projekt i realizacja: liczi.pl