Nasze sklepy:  twojegniazdka.pl

   Kategorie
Menu

Kategorie

Lampy wiszące, żyrandole, kinkiety, plafony 

Produktów : 14

Lampy, kinkiety, żyrandole – stylowe i profesjonalne oświetlenie domu

Lampy, kinkiety i żyrandole to najczęściej wykorzystywane w pomieszczeniach oświetlenie. Pasują do wielu źródeł światła i żarówek. Wybór lamp i żyrandoli warto dokładnie przemyśleć już na etapie projektowania mieszkania lub domu, bo oprócz funkcji praktycznej pełną one też funkcję dekoracyjną. Czasem wyjątkowo ozdobna lampa potrafi grać pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza. Stylizowane lampy w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nowojorskim nadadzą pomieszczeniu jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Wybór odpowiedniego żyrandola lub kinkietu jest uzależniony od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy go umieścić. Oświetlenie w salonie musi spełniać inne wymagania niż oświetlenie przedpokoju, sypialni czy kuchni. W ofercie naszego sklepu elektrycznego dostępne są żyrandole i kinkiety z różną liczbą punktów światła, w różnych kolorach i rozmiarach. Niewielkie, niskie wnętrza wymagają mniejszych lamp. Najlepiej też unikać lamp wiszących (na przykład z wiszącymi finezyjnie przewodami i kablami) z sufitu – optycznie obniżą one pomieszczenie. Imponujących rozmiarów żyrandole i lampy wiszące najlepiej sprawdzą się w dużych, przestrzennych pokojach z wysokimi sufitami. Do takich wnętrz zaleca się wykorzystanie źródeł światła o większej mocy.

Lampy i żyrandole w wielu kolorach i kształtach

Warto wziąć też pod uwagę kolorystykę pomieszczenia – w przypadku ciemnych ścian lepiej wybrać mocniejsze oświetlenie. Dobrze jest dopasować odcień lampy do koloru ścian i wystroju. Oferujemy lampy wiszące brązowe, czarne, białe i wiele więcej. W naszej ofercie znajdziesz też modele w różnych kształtach – żyrandole okrągłe i kwadratowe albo w nieoczywistych, nowoczesnych kształtach. Nie możesz zdecydować się na jeden model? W takiej sytuacji warto rozważyć kilka punktów świetlnych i połączyć żyrandol z kinkietami na ścianach.

Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach mogą być lampy LED lub kolorowe taśmy LED – energooszczędne i ekologiczne.

©  Eelektryka.com 2024    projekt i realizacja: liczi.pl